شیطان‌پرستی خداباورانه چیست؟

شیطان‌پرستی خداباورانه چیست؟

870
0
اشتراک‌گذاری

شیطان‌پرستی خداباورانِ به مجموعه‌ای از باورها گفته می‌شود که به شیطان بازمی‌گردد. برخلاف شیطان‌پرستی لاوی، که نسبت به خود شیطان بی‌تفاوت هستند، شیطان‌پرستان خداباور به شیطان به چشم یک موجود حقیقی نگاه می‌کنند. این نوع از شیطان‌پرستی، در قرن بیستم میلادی توسعه و گسترش یافت.

به پیروان این نوع از شیطان‌پرستی، شیطان‌پرستان سنتی و یا شیطان‌پرستان معناگرا نیز می‌گویند. در هر دو نوع شیطان‌پرستی، پیروان این گروه، شیطان را پرستش می‌کنند. هرگونه صحبت راجع به شیطان در این گروه، توهین به وی محسوب می‌شود.

فرقه لاوی و طرفدارانش، در سال ۱۹۶۹ میلادی و با انجیل شیطانی به جهانیان معرفی شدند؛ درصورتی‌که شیطان‌پرستان خداباور از گروه‌های کوچکی تشکیل می‌شدند و بعد از گسترش اینترنت توانستند بر تعداد خودشان بی افزایند. این نوع از شیطان‌پرستان به‌نوعی از شیطان و اهریمن باور دارند که با شیطان مسیحیت متفاوت است.

این نوع از شیطان‌پرستان باوری به قتل، تجاوز و کارهای شیطانی ندارند و شیطان را نماد آزادی، روابط جنسی آزاد و لذت و موفقیت می‌دانند. آن‌ها سازمان و یا تشکیلات اداری ندارند و تنها چند کلیسا مسئول اداره امور را بر عهده‌دارند. آن‌ها اعتقادات چپ‌گرایانه دارند و سعی می‌کنند کسی از کار آن‌ها سر درنیاورد. بیشتر اصول آن‌ها با سایر فرقه‌های شیطان‌پرستی متفاوت است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

3 × سه =