ده حقیقت جالب در مورد جنگ سال ۱۸۱۲

ده حقیقت جالب در مورد جنگ سال ۱۸۱۲

722
0
اشتراک‌گذاری

جنگ سال ۱۸۱۲، در حقیقت به نبردهای بین انگلستان و آمریکا اطلاق می‌شود. در یک سمت این جنگ متحدان بومی آمریکا و در سمت دیگر مستعمرات شمالی آمریکا قرار داشت. این جنگ در تاریخ ژوئن سال ۱۸۱۲ میلادی آغاز و در سال فوریه سال ۱۸۱۵ میلادی خاتمه یافت. این جنگ با صلحی شکننده و ناپایدار پایان یافت.

آمریکا، این جنگ را با دلایل مخالفی آغاز کرد؛ برخی از آن‌ها را می‌توان افزایش مرزها و تجارت با فرانسه نامید. آمریکایی‌ها، از نفوذ بریتانیا بر بومیان آمریکا نیز وحشت داشتند. بریتانیا نیز سعی داشت مستعمرات خودش را از دست آمریکا محفوظ بدارد. بریتانیا در آن دوران سعی داشت تا از تجارت آمریکا با فرانسه نیز بکاهد.

این جنگ در دریا، در مرز بین آمریکا و کانادا و در خلیج جنوبی آمریکا اتفاق افتاد. در سال ۱۸۱۴ میلادی، بریتانیا با ناپلئون نیز وارد جنگ شد و این امر باعث شد در مقابل آمریکا، حالت تدافعی بیشتری به خودش بگیرد. آمریکا نیز بسیار علاقه‌مند بود تا کانادا را تصرف کند ولی به علت ضعف قوای نظامی، قادر به این کار نبود. بعد از شکست ناپلئون در جنگ، بریتانیا حملات بیشتری را به آمریکا ترتیب داد. آمریکا در جنگ بالتیمور در بریتانیا شکست خورد. در این جنگ، ارتش آمریکا توانست بهبود یابد و افراد ماهرتری را تربیت نماید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

1 × 4 =