حقایقی در مورد زئوس، خدای آسمان

حقایقی در مورد زئوس، خدای آسمان

2456
0
اشتراک‌گذاری

زئوس پادشاه خدایان در یونان بود. او قدرتمندترین خدا در نزد یونانیان است. زئوس بر روی کوه اولمپوس زندگی می‌کرد. یونانیان باور داشتند که او خدای آسمان و رعدوبرق است.

مادر او ریا و پدرش کرونوس بود. همسر او نیز هرا نام داشت. طبق افسانه ایلیاد افوردید دختر زئوس بود. داستان عشقی زئوس بسیار پیچیده است و او معشوقه‌های زیادی داشته است. برخی از آن‌ها آتنا، هراکلز، آپولو، ارتمیس، هلن و مینوس هستند. او در بین سایر خدایان بسیار مورداحترام بود و برای آن‌ها نقش پدر را داشت. گاو، درخت بلوط و عقاب از نمادهای زئوس هستند.

زئوس خواهر و برادر نیز داشت. طبق افسانه‌ها زئوس، در کوه ایدا مخفی‌شده است. در افسانه دیگری نیز آمده است که زئوس توسط یک بز پرورش‌یافته است. زمانی که زئوس به بزرگ‌سالی رسید، تصمیم گرفت باخدایان قوی‌تر از خودش بجنگد و قدرت را به دست بگیرد که این نبردها به نبرد خدایان معروف شد. بعد از پیروزی در این نبردها، او با برادران و خواهرهایش برجهان حکمرانی می‌کرد. زئوس، بر آسمان‌ها و برادرش حادث بر دنیای زیرزمین حکمرانی می‌کرد. خدایی به اسم گایا از زئوس بسیار عصبانی بود به‌این‌علت که باور داشت تایتانها بچه‌های او هستند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هفت − سه =