قدیس‌هایی که جسدشان هیچ‌گاه نمی‌پوسد

قدیس‌هایی که جسدشان هیچ‌گاه نمی‌پوسد

1556
0
اشتراک‌گذاری

کلیسای کاتولیک بر این باور است که جسد برخی از قدیسین و افراد مقدس هیچ‌گاه نمی‌پوسد. در برخی از این موارد، این جسدها، برای مدتی طولانی‌ای برای مردم به نمایش گذاشته می‌شد. گاهی اوقات این جسدها از پوسیده شدن در امان بودند. این جسدها، سمبل پاکی و قداست هستند و کلیسا به آن‌ها لقب فناناپذیر داده است.

خیلی ها بر این باوراند که سن ماری یک شهید بوده است
جسد پاپ پیوس پنجم که از سال ۱۵۷۲ میلادی در روم نگه داری می شود

ابتدا جسدهای قدیسین توسط یک اسقف اعظم بررسی می‌شود. سپس سایر وسایل و متعلقات قدیس مهروموم‌شده و به واتیکان فرستاده می‌شود. این وسایل نیز توسط مقامات بررسی خواهند شد. بعد از بررسی‌های نهایی توسط کلیسا، جسد قدیس برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

ماریا د لئون بلو یی دلگادو، در سال ۱۶۴۳ میلادی در تنریف به دنیا آمد. او از کودکی قدرت بسیار زیادی داشت. او بعد از مرگ والدینش، توسط عمویش بزرگ‌شده بود و گفته می‌شد که وی می‌توانست در کلیسا را با دعا کردن باز کند. عموی او می‌خواست بعد از مرگش اموال و زمین‌هایش را به او دهد ولی او قبول نکرد و به کلیسای دومینیکان دوم و راهبه های آن ملحق شد. در این دوران، او معجزات زیادی را انجام داد و حتی گفته می‌شد می‌توانست با عالم غیب ارتباط برقرار کند. ماریا بعدها با دزد دریایی‌ای به نام آمارو دوست شد. خواهر آمارو هم‌اتاقی ماریا در کلیسا بود. گفته می‌شود که یک‌بار آمارو در کوبا با دریانوردی دیگر درگیر می‌شود و درست لحظه مرگش توسط ماریا نجات پیدا می‌کند. ماریا در پانزدهم ماه فوریه سال ۱۷۳۱ میلادی بعد از یک سفر روحانی از دنیا می‌رود. جسد او امروزه برای عموم مردم و در محفظه‌ای شیشه‌ای نمایش داده می‌شود.

سن جان ویانی، در سال ۱۷۸۶ میلادی در فرانسه به دنیا آمد. در طول انقلاب فرانسه مراسم عشاء ربانی ممنوع بود ولی برخی از کشیش‌ها این مراسم را به‌طور مخفیانه انجام می‌دادند. او با باورهای مسیحی بزرگ شد و تا زمانی که ناپلئون مراسمات مذهبی را آزاد کرد، این مراسم‌های را به‌صورت مخفی انجام می‌داد. او در بیست‌سالگی، تحصیلات آکادمیک خودش را آغاز کرد و بعدها برای دعا به کلیسا می‌رفت. او سپس به روستایی کوچک رفت و در آنجا مدرسه‌ای برای کودکان ساخت. او در سال ۱۸۵۲ میلادی، از دنیا رفت و جسدش سالم ماند. بدن او نیز امروزه برای عموم به نمایش گذاشته می‌شود.

تصویری از بدن سن جان ویانی

بدون نظر

ارسال یک نظر

3 + 8 =