مصری‌های باستان چگونه کوکایین و نیکوتین تهیه می‌کردند؟

مصری‌های باستان چگونه کوکایین و نیکوتین تهیه می‌کردند؟

1636
2
اشتراک‌گذاری

امروزه بسیاری از مردم بر این باوراند که کریستوفر کلومب اولین کسی نبود که پا بر روی قاره آمریکا گذاشت. قبل از او، وایکینگ‌ها، چینی‌ها، یونانی‌ها و حتی ایتالیایی‌ها نیز به آمریکا رفته بودند. حتی یک نظریه وجود دارد که مصری‌ها، در سال ۱۰۰۰ قبل از میلاد به آمریکا رفته بودند. اما برای چه‌کاری؟ جواب این پرسش شمارا شگفت‌زده خواهد کرد. دکتر سولتا بالانابوا، آزمایش‌هایی را بر روی یک مومیایی مصری انجام داد که در آن از وجود مواد مخدر خبر می‌دهد. اما این بانوی مصری چگونه.نه و در سه هزار سال پیش به مواد مخدر دست پیداکرده بود؟

مورخان بر این باوراند که کوکایین در آمریکا کشت می‌شد و تا قرن نوزدهم میلادی از این قاره به بیرون نرفت و کسی از وجود آن خبر نداشت. باستان شناسان بر این باوراند که مصری‌ها برای تهیه این مواد به آمریکا رفته‌اند.

مصری‌های باستان علاقه وافری به دریانوردی داشتند و این امر احتمال سفر آن‌ها به آمریکا را قوت می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، ملکه هاتشپاس به سرزمین‌های پانت و در سال ۱۴۷۴ قبل از میلاد رسید. در برخی از کتیبه‌های مصری نیز تصویری از دریانوردی مصریان وجود دارد. در سال ۲۰۰۱ میلادی، اسنادی کشف شد که نشان می‌داد مصری‌ها به تجارت بسیار علاقه‌مند بودند و گوشت قرمز یکی از موارد بسیار مهم آن‌ها برای تجارت بوده است. در سال ۱۹۰۹ میلادی، گروهی از کاوشگران در منطقه گراند کانیون آمریکا، وسایلی را پیدا کردند که مربوط به دوران مصر باستان مربوط می‌شود. مصری‌های باستان، سفرهایی را به ایران از طریق خلیج‌فارس و هند نیز داشته‌اند.

2 نظر

ارسال یک نظر

1 × 5 =