شش عکس از عجیب‌ترین مومیایی‌های جهان

شش عکس از عجیب‌ترین مومیایی‌های جهان

1494
0
اشتراک‌گذاری

از تمساح‌های چند هزارساله گرفته تا جسدهایی که از قرن بیستم میلادی برجای‌مانده است؛ تمامی این آثار داستانی را در خود نهفته دارند. داستان‌هایی در مورد مرگ وزندگی. در این مقاله‌ی کوتاه، شمارا با عجیب‌ترین مومیایی‌های مصری آشنا می‌کنیم.

تصویر اول، جسد رامسس دوم، فرمانروای بزرگ مصری است. او بین سال‌های ۱۲۱۳ الی ۱۲۷۹ قبل از میلاد فرعون مصر بوده است. گفته می‌شود او یکی از پرقدرت‌ترین فرمانروایان مصری است.

تصویر دوم مربوط به تمساح رود نیل است. مصریان باستان علاقه زیادی به این جانور داشتند. او نیز مانند فرمانروایان مصری مومیایی شده است. مححقان قدمت آن را به دو هزار سال قبل نسبت می‌دهند.

در تصویر پایان شما یک محقق را در حال کاوش در قبرستانی در کشور مصر مشاهده می‌کنید. در برخی از این تصاویر، سر مومیایی از تن او جداشده است و به‌صورت جداگانه مومیایی‌شده است.

تصویری بعدی کمی حیرت‌انگیز است. در این عکس شما پایی به‌مانند پای انسان را می‌بینید ولی محققان بر این باوراند که این پا متعلق به موجودی است که سال‌های قبل منقرض‌شده است. این پا بیش از ۲۰۰۰ سال قدمت دارد.

مومیایی یکی از ملکه‌های مصر باستان را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. این قوچ مومیایی‌شده بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و به تاریخ آن به سال ۹۴۵ قبل از میلاد بازمی‌گردد.

تصوری از یک مومیایی که گفته کمی شود مربوط به کشور پرو است. کردم این کشور نیز مانند مصریان اجساد زنان، کودکان و حتی حیوانات خود را مومیایی می‌کردند و برای خود نگه می‌داشتند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

بیست − 6 =