طاعون: استخوان‌هایی برای تزئین کلیسا

طاعون: استخوان‌هایی برای تزئین کلیسا

658
0
اشتراک‌گذاری

جمهوری چک، شهر کوتانا هورا. کلیسایی بسیار عادی از بیرون ولی بی‌نهایت شگفت‌انگیز از درون. این کلیسا با جمجمه‌ها و استخوان‌های ده هزار نفر تزئین شده است.

در افسانه‌های محلی آمده است که روزی یک راهب بزرگ از این شهر به اورشلیم مسافرتی می‌کند. این سفر در قرن سیزدهم میلادی، انجام شد و این راهب با خود کمی خاک مقدس آورد. این کار باعث محبوبت قبرستان این کلیسا شد و مردم، دوست داشتند تا مرده‌هایشان را در اینجا دفن کنند. در قرن چهاردهم میلادی، اروپا با بحران شیوع طاعون روبه‌رو شد و بیش از ۳۰۰۰۰ نفر در این منطقه جان خود را از دست دادند. قبل از آن نیز ۱۰۰۰۰ نفر در این قبرستان دفن شده و با اضافه شدن مرده‌های طاعون، ظرفیت آن کاملاً پر شد.

در قرن پانزدهم میلادی، این کلیسا بازسازی شد و بخش‌هایی به آن اضافه شد. تزئینات داخلی این کلیسا تا سال ۱۸۷۰ میلادی هیچ تغییری نکرد. اما کلیسا یک دکورساز محلی به نام فرانسیس رینت را استخدام کرد تا درون کلیسا را مرمت و بازسازی کند. او شروع به تراش و تزئین استخوان‌ها و جمجمه‌ها کرد. نتیجه کار همه را شگفت‌زده کرده بود.

سازنده این استخوان‌ها ادعا کرده است که از تمامی استخوان‌های موجود استفاده کرده است. امروزه این اثر به جاذبه گردشگری بزرگی در این منطقه تبدیل‌شده است و هزاران نفر از آن دیدار می‌کنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سیزده − 2 =