آیا بنجامین فرانکلین بوقلمون را به عنوان نماد ملی آمریکا معرفی کرد؟

آیا بنجامین فرانکلین بوقلمون را به عنوان نماد ملی آمریکا معرفی کرد؟

403
0
اشتراک‌گذاری

در چهارم ماه جولای سال ۱۷۷۶ میلادی، کنگره آمریکا، استقلال این کشور از بریتانیا را اعلام کرد. در مرحله بعدی، بنجامین فرانکلین به همراه جان آدامز و توماس جفرسون، وظیفه داشتند تا سرود ملی و نماد این کشور را طراحی کنند. پدران آمریکا، این فرصت را داشتند تا یک نماد ملی برای ایالات‌متحده آمریکا انتخاب کنند ولی آن‌ها هیچ‌گاه بوقلمون را برای این کار انتخاب نکردند.

طبق نوشته‌هایی که از بنجامین فرانکلین برجای‌مانده است، او ابتدا قصد داشت تصویری از حضرت موسی (ع) را به‌عنوان یک نماد ملی انتخاب کند. اما چون در این عکس تصاویری از فرعون و لشگریانش وجود داشت، کنگره با آن مخالفت کرد.

در سال ۱۷۸۲ میلادی، عقاب به‌عنوان نماد کشور ایالات‌متحده آمریکا انتخاب شد. داستان انتخاب شدن بوقلمون به‌عنوان نماد آمریکا در سال ۱۷۸۴ میلادی در سراسر آمریکا انتشار یافت. پدر آمریکا در یادداشت‌هایش نوشته بود که امیدوار است عقاب به‌عنوان نماد ملی آمریکا انتخاب نشود. او باور داشت که این نماد کمی غیراخلاقی است.

فرانکلین باور داشت که بوقلمون چون پرنده بومی آمریکاست، برای نماد این کشور شدن مناسب‌تر است. او باور داشت که این پرنده نماد شجاعت است و از تحریک دشمنان آمریکا نیز جلوگیری می‌کند. زمانی که ایده او برای انتخاب بوقلمون به‌عنوان نماد آمریکا رسانه‌ای شد، او کم‌کم در سخنرانی‌هایش از این پرنده یادکرد و از این نماد دفاع کرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × 4 =