وایکینگ‌ها چه می‌پوشیدند؟

وایکینگ‌ها چه می‌پوشیدند؟

863
0
اشتراک‌گذاری

مردان وایکینگ یک تونیک به اسم کیرتیل را با عنوان لباس می‌پوشیدند. این لباس از ترکیب چند نوع ماده مختلف که به هم دوخته‌شده بودند، ساخته می‌شد. بالای این تونیک‌ها تنگ و پایین آن‌ها گشاد بود. معمولاً کلاهی به این تونیک‌ها دوخته می‌شد. یقه‌های این لباس با جواهرات چوبی تزیین می‌شد.

وایکینگ‌های ثروتمندتر از ابریشم برای تزیین لباس‌های خود استفاده می‌کردند. مردان وایکینگ از یک زیر تونیکی نیز بهره می‌جستند که معمولاً از جنس پارچه کتان بود. وایکینگ‌ها شلوارهای مختلفی را می‌پوشیدند. گاهی اوقات این شلوارها گشاد و گاهی اوقات تنگ بودند.

در وسایل به‌دست‌آمده از وایکینگ‌ها اثری از جیب و یا زیپ مشاهده نمی‌شود. رداهای وایکینگی نیز معمولاً تا سر زانو ادامه داشت. این رداها معمولاً پشمی بودند. شواهدی نیز وجود دارد که آن‌ها جوراب‌های پشمی برپا می‌کردند. مردان وایکینگ معمولاً کفش یا پوتینی چرمی برپا داشتند. زنان وایکینگ نیز معمولاً لباسی پشمی بر تن می‌کردند که زیر آن زیرپیراهنی نرم و از جنس کتان قرار داشت. گردنبندهای سنگی و دستبندهایی از جنس شیشه، در بین زنان وایکینگ بسیار مرسوم بود. زنان وایکینگ کفش‌هایی مانند مردان بر تن می‌کردند. رنگ‌هایی مانند بژ، قهوه‌ای ، قرمز، زرد، طلایی و آبی بین وایکینگ‌ها بسیار مرسوم بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

5 × سه =