آنتوان لاوی، بنیان‌گذار کلیسای شیطان

آنتوان لاوی، بنیان‌گذار کلیسای شیطان

1137
0
اشتراک‌گذاری

هاوارد استنتون لوی، در سی‌ام ماه آوریل سال ۱۹۳۰ میلادی به دنیا آمد. وی متولد شهر شیکاگو، در کشور ایالات‌متحده آمریکاست. پدر او اصالتی فرانسوی و مادرش روسی بود.

پدر او، مایکل جوزف، اهل شهر نبراسکان بود که بعدها به آمریکا مهاجرت کرده بود. مادرش، آگوستا کولترون، اهل روسیه بود که سال‌ها قبل مانند همسرش به ایالات‌متحده مهاجرت کرده بود. زمانی که آنتوان لاوی کودک خردسالی بود، پدر و مادرش به شهر سان‌فرانسیسکو آمریکا مهاجرت کردند. لاوی، زمانی که نوجوان بود، مدرسه را ترک کرد تا در آنجا با حیوانات به اجرای نمایش بپردازد و موسیقی اجرا کند. لاوی از هردوی این کارها بسیار لذت می‌برد.

لاوی در بیست‌سالگی با دختری به نام کارول لانسینگ آشنا شد و سال بعد با او ازدواج کرد. در سال ۱۹۵۲ میلادی، دختر آن‌ها به نام کارلا به دنیا آمد. ازدواج این دو با مشکل روبه‌رو شد و آن‌ها در سال ۱۹۶۰ میلادی از هم جدا شدند.

لاوی بلافاصله بعد از جدایی از همسرش، با زنی به نام دایانا هگارتی وارد رابطه شد و با او ازدواج کرد. به‌زودی دایانا دختری به نام زینا را برای لاوی به دنیا آورد. با آغاز دهه‌ی ۱۹۶۰ میلادی، لاوی در گروهی به نام “دایره جادویی” به سخنرانی می‌پرداخت. او با تشویق شاگردان و مردیانش و در تاریخ سی‌ام سال ۱۹۶۶ میلادی، کلیسای شیطان را پایه گداری کرد. او بر این باور بود که عصر شیطان آغازشده است.

او در کلیسای شیطان، مراسم ازدواج برگزار می‌کرد که این کار باعث جلب‌توجه رسانه‌ها به سمت لاوی شد. رسانه‌ها به او لقب “پاپ سیاه” را دادند و با او مصاحبه‌هایی نیز انجام شد. او در سال ۱۹۹۳ با زنی به نام بلانش بورتون ازدواج کرد و فرزندی که می‌گفت برای شیطان است را به دنیا آورد. لاوی خودش را کاهن اعظم کلیسای شیطان می‌نامید. او کتاب‌هایی با عنوان انجیل شیطانی، آیین شیطانی، جادوگر شیطانی و شیطان سخن می‌گوید را نوشت و منتشر کرد.

لاوی در بیست و نهم سال ۱۹۹۷ میلادی در شهر سانفرانسیسکو آمریکا و به علت بیماری ریه از دنیا رفت. جسد او به‌صورت مخفی تدفین و سپس خاکستر شد و خاکستر را اعضای خانواده او و برخی نزدیکان گرفتند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دوازده + 11 =