مقبره حضرت عیسی (ع) و قدمت ۱۷۰۰ ساله آن

مقبره حضرت عیسی (ع) و قدمت ۱۷۰۰ ساله آن

2038
1
اشتراک‌گذاری

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، قبر مبارک حضرت عیسی (ع) در اورشلیم است. مورخان بر این باوراند که این قبر، بیش از ۱۷۰۰ سال قدمت دارد. برخی از مورخان مکان‌هایی دیگری را نیز برای محل دفن حضرت عیسی (ع) در نظر گرفته‌اند.

این قبر توسط معبدی احاطه‌شده است. طبق روایات و افسانه‌ها، هلنا، مادر کنستانتین، امپراتور بزرگ رومی، این قبر را حدود سال ۳۲۷ بعد از میلاد کشف کرد. کنستانتین، مسیحیت را در سراسر امپراتوری‌اش آزاد گذاشته بود و خودش نیز قبل از مرگ به مسیحیت گروید. در تاریخ آمده است که رومی‌ها با ساخت کلیسا و معبد سعی کردند که از این قبر محافظت کنند.

کلیسای ساخته‌شده کنار قبر، بارها ساخته و یا تخریب شد. معبدی که امروزه بر روی قبر قرار دارد در شرایط بسیاری بدی است و هرلحظه امکان دارد که بریزد. تیمی از اعضای نشنال جئوگرافیک در حال مرمت و بازسازی آن هستند. این گروه، برای اولین درب قبر حضرت عیسی (ع) را گشودند و آن را مشاهده کردند. آن‌ها تخت لایم استون را مشاهده کردند. طبق روایات دینی و تاریخی، این تخت محل نگه‌داری حضرت عیسی (ع) است. قدمت این تخت و با توجه به آزمایش‌ها انجام‌شده به سال ۳۴۵ میلادی بازمی‌گردد. این مکان امروزه به محلی برای عبادت و زیارت مسحیان تبدیل‌شده است.

یک نظر

ارسال یک نظر

پنج × یک =