افسانه تفنگ وینچستر سال ۱۸۸۲

افسانه تفنگ وینچستر سال ۱۸۸۲

1227
0
اشتراک‌گذاری

در ماه نوامبر سال۲۰۱۴ میلادی، کارمندان پارک ملی بزرگ باسین، در شهر نوادا آمریکا مشغول گشت زنی در پارک بودند. آن‌ها این کار را در تمام سال و شاید برای صدها بار انجام می‌دادند. اما این بار اتفاق بسیار عجیبی برای آن‌ها رخ داد. آن‌ها یک تفنگ وینچستر مربوط به سال ۱۸۸۲ میلادی را کشف کردند که از درختی آویزان شده بود.

تفنگ بسیار قدیمی بود و کارمندان پارک می‌توانستند این را به‌راحتی تشخیص دهند. آن‌ها فکر کردند که این تفنگ را یک شکارچی آنجا گذاشته است، سپس آن‌ها این تفنگ را برای آزمایش ازآنجا بردند. نتایج آزمایش شگفت‌انگیز بود. مدل این تفنگ مربوط به سال ۱۸۷۳ میلادی بود و این تفنگ در سال ۱۸۸۲ ساخته‌شده بود. آیا این تفنگ به مدت ۱۳۰ سال از درخت آویزان بوده و کسی نفهمیده است. مورخان و کارشناسان اسلحه می‌گویند این تفنگ در آن سال، ۲۵ دلار قیمت داشته است که به پول امروز چیزی حدود ۵۰۰ دلار می‌شود.

در سال۱۸۸۲، بیش از ۲۵۰۰۰ قبضه از این سلاح ساخته شد. این سلاح به‌قدری محبوب بود که به آن سلاح غرب می‌گفتند و تاکنون بیش از ۷۲ هزار نسخه از آن تولیدشده است. یکی از مقامات شرکت وینچستر می‌گوید که این تفنگ احتمالاً برای یک گاوچران جوان و یا یک یابنده طلا بوده است. آزمایش‌ها اشعه ایکس نیز نتوانست صاحب این تفنگ را مشخص کند. نظریه‌ای وجود دارد که این تفنگ یک میراث خانوادگی است و توسط فردی در آنجا قرارگرفته است. اما اینکه چرا کسی تاکنون آن را ندیده است جای سؤال است. تاریخدانان پارک می‌گویند در این نقطه از پارک هیچگاه نبردی صورت نگرفته است. و هیج نشانه ای هم مربوط به بومیان آن منطقه وجود ندارد. این تفنگ به علت رازهایی که به همراه دارد بسیار گران قیمت است و آنرا به همراه ۷۰۰۰ تفنگ دیگر به عنوان میراث فرهنگی نگهداری میکنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

7 − پنج =