جین لافیت، دزد دریایی‌ای که برای سر دشمنش جایزه گذاشت

جین لافیت، دزد دریایی‌ای که برای سر دشمنش جایزه گذاشت

531
0
اشتراک‌گذاری

جین لافیت در سال ۱۸۷۰ میلادی در کشور فرانسه به دنیا آمد. او به همراه برادرش به راهزنی و دزد دریایی بودن روی آورد و از این طریق به شهرت رسید. آن‌ها با دزدیدن کشتی‌های اسپانیایی، به قدرت و معروفیت فراوانی رسیدند و از طریق دزدی ثروت هنگفتی عایدشان شد.

در آن زمان فرماندار محلی آن منطقه تصمیم داشت تا به اعمال کثیف دزدان دریایی خاتمه دهد. او برای سر جین لافیت و. برخی دیگر از دزدان دریایی جایزه گذاشت.

در خلال جنگ سال ۱۸۱۲، انگلستان با امریکا وارد جنگ شد. انگلیسی‌ها تصمیم داشتند نیو اورلان را تصاحب کنند و از جین لافیت کمک گرفتند. آن‌ها حتی به جین لافیت پیشنهاد دادند که در نیروی دریایی بریتانیا مشغول به کار شود و حتی به خاطر خدماتش به بریتانیا، ۳۰۰۰۰ دلار پاداش دادند. جین لافیت ماجرا به آمریکایی‌ها لو داد و از آن‌ها پول خواست اما فرماندار آن منطقه معامله با راهزنان را نمی‌پذیرفت. در عوض آمریکایی‌ها به کشتی‌های جین لافیت حمله کردند و هشتاد نفر از افراد او را دستگیر کردند.

فرماندار برای سر جین لافیت ۵۰۰ دلار جایزه گذاشت. اما جین لافیت که به‌شدت از دست فرماندار عصبانی بود تصمیم گرفت تا از او انتقام سختی بگیرید. او گفت اگر کسی سر فرماندار را برایش ببرد، ۵۰۰۰ دلار به او پاداش خواهد داد. اما هیچ‌کسی این کار را انجام نداد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

13 − ده =