تئودورها: جنایات و مجازات‌ها

تئودورها: جنایات و مجازات‌ها

842
0
اشتراک‌گذاری

در زمان تئودورها، جرم و جنایات زیادی اتفاق می‌افتاد ولی هیچ پلیسی وجود نداشت و همین امر باعث افزایش جرم و جنایت در آن دوران شده بود. اما مجازات سختی برای خلاف‌کاران در نظر گرفته می‌شد تا دیگران را از انجام آن جنایت‌ها بازدارند.

اعدام در ملأ بسیار در آن زمان محبوب بود و مردم ساعت‌های زیادی را برای تماشای آن منظر می‌ماندند. بیشتر اوقات خانواده‌ها به همراه فرزندانشان برای دیدن اعدام می‌رفتند. برخی از مورخان بر این باوراند که تنها در زمان هنری هشتم، ۷۰۰۰۰ نفر اعدام شدند. بیشتر زندانیان آن دوران را سر می‌زدند و سرها را در برج لندن و سایر نقاط شلوغ شرط آویزان می‌کردند تا درس عبرتی برای سایر مردم شود.

دادگاهی به نام دادگاه ستاره وجود داشت که در آن به جرم‌هایی مانند کفر گویی و خیانت‌های سیاسی رسیدگی می‌شد. این دادگاه‌ها به‌شدت در میان مردم منفور بودند زیرابه زندانیان حق دفاع نمی‌دادند و معمولاً کسی شاهد برگزاری آن نبود.

دزدی در آن زمان یکی از شایع‌ترین جنایات به شمار می‌رفت. اگر شما در زمان تئودورها یک تخم‌مرغ می‌دزدیدید، مجازات سختی برای شما در نظر گرفته می‌شد. دزدی پول نیز قطعاً مجازات اعدام را برای شما به ارمغان می‌آورد. چون در آن سفر کردن زیاد مرسوم نبود، اگر شما به مسافت دوری مسافرت می‌کردید، مقامات به شما مشکوک می‌شدند و حتی امکان بازجویی از شما نیز وجود داشت. بازیگران دوره‌گرد مجوزهایی را داشتند تا بتوانند در سراسر انگلستان به اجرای نمایش بپردازند. در زمان تئودورها، به زبان زنانی که شایعه درست می‌کردند و یا افسانه تعریف می‌کردند قفل زبان‌زده می‌شد. در زمان تئودورها، فقرا و ثروتمندان از یکدیگر جدا زندگی می‌کردند. حضور یک فقیر در منطقه ثروتمندان بسیار نادرست بود و افراد ثروتمند او را به چشم یک جانی می‌دیدند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

8 + 5 =