افسانه “ادوین درود”

افسانه “ادوین درود”

572
0
اشتراک‌گذاری

چارلز دیکنز، رمان‌نویس بزرگ انگلیسی است که میراث گران بهایی را از خودش برجای گذاشته است. او رمان‌ها و سفرنامه‌های بسیار زیادی را نوشته است. دیکنز، شخصیت‌های محبوبی مانند اولیور توئیست را به جهان معرفی کرده است. بسیاری از محققان بر این باوراند که او در کنار ویلیام شکسپیر، بزرگ‌ترین داستان‌نویس تاریخ انگلستان هستند.

او نویسنده‌ای بسیار فعال و پرکار بود. او در سال ۱۸۷۰ میلادی از دنیا رفت و در هنگام مرگش داستان‌های زیادی را ناتمام گذاشت. یکی از معروف‌ترین آن‌ها کتاب “راز ادوبن درود” است. این کتاب اولین رمان دیکنز در دنیای راز و رمز به شمار می‌رود. این نوع از رمان‌ها در اواخر قرن هجدهم میلادی، محبوب شده بود و دیکنز نیز می‌خواست شانس خودش را در این زمینه امتحان کند.

دیکنز شخصیت‌های زیادی را در این داستان آورده بود. شخصیت اول داستان، مهندس جوانی بود که مانند بسیاری از شخصیت‌های داستان‌های دیگر دیکنز یتیم به‌حساب می‌آمد. او در کودکی قرار بود با دختری به نام رزا باد ازدواج کند ولی در بزرگ‌سالی این قول شکسته شد. شخصیتی رازآلود به نام دیک دچری نیز در این داستان وجود دارد و عموی این پسر جوان نیز در برخی از قسمت‌های داستان حضور دارد. در ین داستان پسرک بی‌نوا بعد از مدتی کشته می‌شود. دو سؤال به وجود می‌آید. یک اینکه چه کسی پسرک جوان را کشته است و دوم اینکه  دیک دچری کیست؟

در بخش‌هایی از این کتاب، عموی پسرک جوان بسیار شیطان‌صفت است و این سوا لاتی را در ذهن خواننده ایجاد می‌کند. رازهای درون این کتاب برای ۱۴۰ است که محققان و دوست داران دیکنز را برای ۱۴۰ سردرگم کرده است. سال‌های بعد، نویسندگانی با استفاده از سرنخ‌های این کتاب، بخش‌هایی را به آن اضافه کرده‌اند و آن را تمام کرده‌اند. در سال ۲۰۱۵ میلادی، دانشگاهی فراخوانی را برای حل کردن رازهای این کتاب داد و بیش از ۱۵۰۰۰نفر در آن شرکت کردند. اکثر شرکت‌کنندگان بر این باور بودند که پسر جوان توسط عمویش کشته‌شده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هفده + 4 =