هشت حقیقت جالب در مورد جشن هالووین

هشت حقیقت جالب در مورد جشن هالووین

544
0
اشتراک‌گذاری

هالووین زمانی است که بیشتر مردم در آن به جشن و شادی می‌پردازند، آب‌نبات می‌خورند و لباس‌های عجیب‌وغریب و گاهی ترسناک می‌پوشند. در مقاله‌ی امروز قصد داریم شمارا با برخی از حقایق این جشن زیبا آشنا کنیم.

در جشن‌هالووین پسران جوان به خانه‌های اطراف می‌رفتند و از مردم سکه می‌خواستند. معمولاً افراد فقیر و کسانی که به پول نیاز داشتند این کار را انجام می‌دادند اما گاهی پسران پولدار نیز به فقرا ملحق می‌شدند. جشن‌هالووین ریشه‌ای سلتیکی دارد و بیشتر در کشور ایرلند اجرا می‌شد. ایرلندی‌های این جشن را حتی بیشتر از جشن سن پاتریک دوست داشتند.

در یونان باستان نیز جشنی شبیه به هالووین برگزار می‌شد و در آن مردم لباس‌هایی از پوست حیوانات می‌پوشیدند و حتی سرهای آن را با خود حمل می‌کردند تا به مردگانشان نزدیک شوند. این جشن‌ها بعدها به سایر نقاط اروپا ازجمله آلمان رفت.

ایرلندی‌ها در ابتدا از سیب‌زمینی برای تزئین این جشن استفاده می‌کردند. ایرلندی‌ها داستان‌هایی را تعریف می‌کردند که در آن شیطان روح پسر جوانی به نام جک را تسخیر کرده بود و بعد از مرگ، روح او در هم جا سرگردان بود. در ایرلند، گاهی زوج‌های جوان قرارهای عاشقانه خود را نیز در این روز برگزار می‌کردند. در اسکاتلند مرسوم بود که دختران جوان به‌پیش طالع‌بین‌ها می‌رفتند تا اطلاعاتی را در مورد همسران آینده‌شان به دست آورند. این سنت بعدها در آمریکا نیز بسیار محبوب شد. تحقیقات روان‌شناسی نشان می‌دهد که کودکان در این روز بیشتر بازیگوشی می‌کنند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

13 + یک =