مواجه با مرگ: اعدام شش شهروند لهستانی

مواجه با مرگ: اعدام شش شهروند لهستانی

1128
1
اشتراک‌گذاری

تصویر بالا یکی از تأثیرگذارترین تصاویر منتشرشده در قرن بیستم میلادی می‌باشد. شش مرد درست چند لحظه قبل از اعدام. شش مرد با احساسات و چهره‌های مختلف. شما در این عکس احساساتی مانند اندوه، اعتراض، تأیید و ترس. حتی سومین مرد از سمت چپ در حال خندیدن است. این اعدام در یکشنبه خونین شهر بیدگوشچ کشور لهستان و در سال ۱۹۳۹ میلادی اتفاق افتاد.

یکشنبه خونین در اوایل جنگ جهانی دوم و با کشتن اقلیت‌های آلمانی شروع‌شده بود. دو روز بعد از تجاوز آلمان‌ها به خاک لهستان، کشتار وسیعی در درون و اطراف شهر بیدگوشچ لهستان آغاز شد. در این شهر تعداد زیادی آلمانی زندگی می‌کردند. آلمان‌ها پس از تصرف شهر کشتار وسیعی را در این منطقه آغاز کردند.

تعداد زیادی از لهستانی‌ها، توسط نیروهای اس اس آلمان و به‌صورت دسته‌جمعی اعدام شدند. به گفته کریستین ریتز، مورخ آلمانی، بیش از ۸۷۶ نفر در یکشنبه خونین لهستان اعدام شدند. ۸۷ مرد و ۱۳ زن، بدون آنکه از آن‌ها حتی یک سؤال شود، اعدام شدند.

به گفته یک مورخ لهستانی، بیش از ۱۲۰ اعدام در روز یکشنبه خونین اتفاق افتاد. یکشنبه خونین توسط وزارت تبلیغات نازی‌ها و برای تضعیف روحیه قوای مخالف ایجادشده بود.

یک نظر

ارسال یک نظر

20 + ده =