سال ۱۹۴۸، چهار کودک برای فروش

سال ۱۹۴۸، چهار کودک برای فروش

622
0
اشتراک‌گذاری

تصویر بالا برای اولین بار در سال ۱۹۴۸ میلادی و در یکی از نشریات خارجی منتشر شد. در این عکس چهار کودک دیده می‌شود و مادری حامله که از خجالت تصویر صورت خودش را از عکاس این عکس پوشانده است. در کنار کودکان، تابلویی وجود دارد که بر روی آن نوشته‌شده است: “چهار کودک برای فروش”.

همسر این زنی راننده‌ی بیکاری بود که مدت‌های زیادی را بدون حقوق کارکرده بود و تقریباً بی‌خانمان شده بودند. نام این زن و شوهر آقا و خانم چالی فاکس بود. آن‌ها تصمیم داشتند کودکان خود را به خاطر فقر و بدبختی زیاد بفروشند. کودکان آن‌ها لانای چهارساله، ری پنج‌ساله، ملتون سه‌ساله و آلن دوساله نام داشتند. هر چهارتای این کودکان زیبا و دوست‌داشتنی جلوه می‌کردند.

عکاس این عکس ابتدا فکر می‌کرد که مادر بچه‌ها در رابطه با فروش کودکانش شوخی  می‌کند ولی او بی‌نهایت برای فروش آن‌ها جدی بود. جالب است که تمامی چهار کودک در تصویر، طی دو سال به خانواده‌های مختلفی فروخته شدند. میلتون و ری به خانواده‌ای به نام زتمن فروخته شدند و نام‌های آن‌ها به بورلی و کنث تغییر کرد. در گزارش‌هایی آمده است که از این دو کودک در خانه‌های جدیدشان کار کشیده می‌شد و با آن‌ها مانند برده‌ها رفتار می‌شد.

مادر کودکان در زمان این عکس بچه پنجمش را نیز باردار بود که او نیز بعدها و رسماً به یک خانواده‌ی دیگری فروخته شد. این کودک دیوید نام داشت. ری در هفده‌سالگی از خانه‌ی جدیدش ربوده شد و عده‌ای به او تجاوز جنسی کردند. او از این تجاوز حامله شد و حتی بچه‌اش را نیز به دنیا آورد. این بچه بعدها تحت سرپرستی خانواده‌ای دیگر قرار گرفت. میلتون نیز بعدها به خشونت و بزهکاری روی آورد و بارها بازداشت و محاکمه شد. زنی که کودکانش را فروخته بود، بعد از مدتی از همسرش جدا شد و بار دیگر ازدواج کرد و برای همسر جدیدش نیز چهار کودک آورد. کودکان، مادرانش را در مصاحبه‌ای، حیوان‌صفت و سرد توصیف کرده بودند و گفتند که هیچ‌گاه او را نخواهند بخشید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پنج × سه =