قبر صلاح‌الدین ایوبی کجاست؟

قبر صلاح‌الدین ایوبی کجاست؟

1044
0
اشتراک‌گذاری

مقبره سبزی که در سمت راست تصویر بالا مشاهده می‌کنید، مزار ژنرال بزرگ دنیای اسلام، صلاح‌الدین ایوبی است. او در دوم ماه اکتبر سال۱۱۸۷ میلادی، توانست فلسطین را برای مسلمانان باز پس بگیرد.

در کنار مزار او قبر ویل هلم دوم امپراتور بزرگ آلمانی وجود دارد. نام واقعی صلاح‌الدین یوسف ابن ایوب است. لقب او به علت توانایی‌های خارق‌العاده او به او داده‌شده است. او در تکریت عراق و در یک خانواده‌ای که اصالت کرد داشتند به دنیا آمد. بین سال‌های ۱۱۸۷ میلادی تا ۱۱۸۹ میلادی او بیش از ۵۰ قلعه ساخت. او یکی از بزرگ‌ترین فرمانروایان اسلامی در کل تاریخ به شمار می‌رود.

بهالدین یکی از مقامات بلندپایه ارتش صلاح‌الدین می‌نویسد که حتی دشمنان او با او به احترام برخورد می‌کردند. او هم‌زمان با ریچارد شیردل به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دلاوران جنگی تمام دوران شناخته می‌شوند. یک فیلسوف و پزشک یهودی فیزیوتراپ شخصی او بود. صلاح‌الدین در ماه مارس سال ۱۱۹۳ میلادی و براثر تب از دنیا رفت. او تمام ثروت خودش را به فقرا می‌داد. وقتی‌که او از دنیا رفت، در گنجینه او هیچ پولی برای دفن او نیز وجود نداشت. مزار او در شهر اورشلیم و در سرزمین‌های اشغالی وجود دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پانزده − 11 =