انسان‌ها ۱۵۰۰ سال پیش چگونه راه می‌رفتند؟

انسان‌ها ۱۵۰۰ سال پیش چگونه راه می‌رفتند؟

893
0
اشتراک‌گذاری

اگر به آثار هنری و نقاشی‌های دوران قرون‌وسطی نگاهی بی اندازید، قطعاً تفاوت‌هایی را بین انسان‌های زمان ما و مردم آن دوران خواهید یافت. لباس‌هایمان فرق می‌کرد، غذاها تقریباً مزخرف بود و مردم براثر ابتلا به طاعون می‌مردند. قرون‌وسطی یکی از سخت‌ترین دوران‌ها برای زندگی بود.

اما یکی از فرق‌های بسیار جالب ما و آن‌ها نحوه‌ی راه رفتن مردم قرون‌وسطی بود. شاید فکر کنید علت متفاوت بودن آن‌ها تغییرات آناتومی بدن است ولی بیشتر به علت کفش‌های مردم آن دوران بود.

در دروان ما مردم از پاشنه حرکت می‌کنند و کفش‌های طوری طراحی‌شده‌اند ک نیرو را از پاشنه به سمت انگشتان پا می‌برند. در دروان قدیم، مردمان، کفش‌هایی از جنس چرم به پا می‌کردند که باعث می‌شد هنگام راه رفتن، پاهای آن‌ها به خاطر اصابت به زمین و سنگ‌ها درد بگیرد. مردم قرون‌وسطی مجبور بودند برای کاهش درد، بر روی پنجه‌های خود راه بروند که این نوع راه رفتن با راه رفتن ما متفاوت است.

این نوع از راه رفتن کمی سخت بود و بعد از مدتی دردهایی را در زانوها ایجاد می‌کرد و باعث می‌شد عضلات پشت پا، کمی بگیرد. از سال ۱۵۰۰ میلادی به بعد، با ساخته‌شدن جاده‌ها و کفش‌هایی محکم‌تر نوع راه رفتن ما و اجدادمان کمی تغییر کرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

1 + هشت =