مسحیت چگونه به قدرت وایکینگ‌ها پایان داد؟

مسحیت چگونه به قدرت وایکینگ‌ها پایان داد؟

1513
0
اشتراک‌گذاری

وایکینگ‌ها به‌قدری قدرتمند و بانفوذ بودند که کسی فکرش را نمی‌کرد روزی آن‌ها نیز نابود شوند. چارلمنگ، امپراتور بزرگ مسیحی، قصد داشت تمام جهان را مسیحی کند و جنگ‌های بسیاری را در این راه آغاز کرد. او بر قسمت‌های زیادی از اروپا تسلط یافت ولی نتوانست دانمارک را تصاحب کند. او مدتی بعد درگذشت. دانمارکی‌ها در برابر سپاه دشمن مقاومت زیادی انجام دادند.

مشکل اصلی دانمارکی‌ها این بود که با یکدیگر اتحاد نداشتند. همین اختلافات باعث شد تا سرزمین جوت لند که بزرگ‌ترین سرزمین امپراتوری دانمارک بود، از دست برود. دشمنان خارجی با یکدیگر متحد شدند بودند و جنگ‌های داخلی گریبان گیر دانمارک بود.

دانمارک توسط سایر فرمانروایان اروپایی تصاحب شد و مسیحیت به‌عنوان دین اصلی آن انتخاب شد. در آن زمان، ‌هارالد کلارک بر اروپا فرمانروایی می‌کرد. بعدازاین نبردهای سنگین، مرد سایر نقاط اروپا، با خشونت کمتری دین مسیحیت را می‌پذیرفتند. نروژ و سوئد نیز که قلمرو اصلی وایکینگ‌ها بودند نیز به دین جدید ایمان آوردند. در سال ۱۰۶۶ میلادی، هارالاد بلوتوث که از فرمانروایان اصلی وایکینگ‌ها بود، به مسیحیت گروید. خیلی‌ها پذیرفتن مسیحیت توسط وی را پایان امپراتوری وایکینگ‌ها بر سرزمین‌های اسکاندیناوی می‌دانند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

15 + شش =