حقایقی در مورد درخت روز کریسمس

حقایقی در مورد درخت روز کریسمس

772
0
اشتراک‌گذاری

برای اولین بار در قرن پانزدهم میلادی بود که از درختان برای تزئین روز کریسمس استفاده شد؛ اما کسی نمی‌داند چرا. اما به نظر می‌رسد درختان سبز نماد زندگی جاری و همیشگی هستند. این درختان از قرن هجدهم میلادی و در کشور آلمان به اوج محبوبیت خود رسیدند و ازآنجا به سراسر اروپا گسترش پیدا کردند. در بریتانیا نیز ملکه ویکتوریا هرساله درختی را برای خودش انتخاب می‌کرد.

یکی از معروف‌ترین درختان کریسمس در منطقه راکفلر پلازای شهر نیویورک وجود دارد. در این منطقه هرساله و از سال ۱۹۳۳ میلادی یک درخت کریسمس قرار داده می‌شود. این درخت معمولاً یک کاج نروژی است و بیش از سی متر ارتفاع دارد. درخت معروف دیگر در پارک ملی شهر واشنگتن آمریکا قرار دارد. درخت معروف دیگری نیز در شهر لندن وجود دارد که هرساله جشن کریسمس در کنار برگزار می‌شود.

رئیس‌جمهور پیرس اولین رئیس‌جمهور آمریکا بود که از درخت کاج در کاخ سفید استفاده کرد. اما رئیس‌جمهور روزولت به دلیل حمایت از محیط‌ زیست هیچ‌گاه از درخت در کاخ سفید استفاده نکرد. در آمریکا بیش از ۲۰۰۰۰ مزرعه درخت کریسمس وجود دارد و هرساله بیش از ۳۵ میلیون درخت در این کشور فروخت می‌شود. این رقم در اروپا بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون درخت در سال است. یک درخت کریسمس بین شش تا ده سال طول می‌کشد تا رشد کند. از قرن هفدهم میلادی از شمع نیز به‌عنوان یکی از اجزای اصلی جشن کریسمس استفاده می‌شود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یک × 5 =