حقایقی در مورد قلعه ادینبرگ، اسکاتلند

حقایقی در مورد قلعه ادینبرگ، اسکاتلند

942
0
اشتراک‌گذاری

قلعه ادینبرگ، در دامنه کوه‌هایی آتش‌فشانی کشور اسکاتلند قرار دارد. این قلعه در ۱۲۰ متری از سطح دریا قرار دارد و از کوتاه‌ترین زمین‌های اطراف خودش، هشتاد متر بلندتر است. اطلاعات باستان‌شناسی و تاریخی کمی در مورد این قلعه وجود دارد. مورخان باور دارند که این قلعه در اواسط دوران برنزی ساخته‌شده است. برخی دیگر نیز اولین قلعه ساخته‌شده در این تپه را به دوران آهن نسبت می‌دهند. در کتاب‌های تاریخی آمده است که زمانی که ملکه مارگارت خبر مرگ شوهرش را شنیده بود، در این قلعه اقامت داشت.

این قلعه در دوران سلطنت شاه مالکولم سوم و نوادگانش در اسکاتلند، بسیار پراهمیت بود. پادشاه دیوید نیز بیشتر عمرش را در این قلعه سپری کرد. اقامت شاهان در این قلعه، آنجا را به مرکز اصلی قدرت در اسکاتلند تبدیل کرده بود. بیشتر قسمت‌های این قلعه از چوب ساخته‌شده است. از قرن دوازدهم میلادی به بعد نیز بخش‌هایی از سنگ به این قلعه اضافه شد.

در همان قرن دوازدهم میلادی، مالکیت این قلعه از اسکاتلند به انگلستان رسید. در طول جنگ‌هایی که بین قرون سیزدهم و چهاردهم میلادی اتفاق افتاد، این قلعه مرتب بین اسکاتلند و انگلستان دست‌به‌دست می‌شد. شاه دیود و شاه رابرت دوم قلعه و برجی به نام دیوید به این بنای تاریخی اضافه کردند. در قرن پانزدهم میلادی، این قلعه به یک توپ‌خانه تبدیل شد. این قلعه در قرن هجدهم و نوزدهم و همچنین در طول جنگ جهانی دوم، تبدیل به زندان شده بود. این قلعه به یکی از جاذبه‌های گردشگری اسکاتلند تبدیل‌شده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

هفده + شش =