خدایان و الهه‌های اسکاندیناوی: ادین

خدایان و الهه‌های اسکاندیناوی: ادین

1408
0
اشتراک‌گذاری

ادین یکی از خدایان جنگ کشور نروژ و در زمان وایکینگ‌ها به شمار می‌رفت. طبق باور وایکینگ‌ها، او اولین خدای نروژ و پدر سایر خدایان است. وایکینگ‌ها همچنین باور دارند که ادین خالق آسمان‌ها و زمین است. طبق اساطیر نروژی، او خالق انسان‌ها و سایر موجودات زنده نیز هست.

در افسانه‌ها آمده است که ادین بسیار قدرتمند بوده است. او همچنان بسیار عبوس و خشمگین جلوه می‌کرد. او می‌توانست با پرتاب نیزه‌اش بر روی زمین جنگ ایجاد کند و طبق باور وایکینگ‌ها او خدای نبرد و جنگ و قوی و بی‌رحم بوده است. ادین می‌توانست تصمیم بگیرد که چه کسی در جنگ پیروز می‌شود و به همین خاطر بود که وایکینگ‌ها بسیار او را پرستش می‌کردند.

وایکینگ‌ها بارو داشتند کسانی که در نبردها و با شجاعت تمام برای ادین بجنگند و کشته شوند وارد دالانی به نام آزگارد و یا دالان خدایان خواهند شد. ادین در آنجا فرماندهی می‌کند. نام سریر پادشاهی ادین هلیدسکجالف نام دارد و او ازآنجا فرمانروایی می‌کرد.

در افسانه‌ها آمده است که ادین دو کلاغ به نام‌های هوگین (افکار) و مونین (حافظه) نگه‌داری می‌کند. این دو پرنده به سرتاسر عالم سفر می‌کنند و برای ادین اخبار و اطلاعات می‌آورند. ادین علاوه بر آنکه خدای نبرد است، خدای شعر و حکمت نیز می‌باشد.او لباسی به رنگ آبی بر تن دارد. او تختی دارد که توسط هشت اسب که اسلیپنر نام دارد سفر می‌کند. ادین یک‌چشم دارد و نیزه‌ی بزرگ او گانگنیر نام دارد. او همچنین دو گرگ بهنام‌های گری و فرکی دارد. ادین با الهه‌ای به نام فریگ ازدواج‌کرده بود. تور فرزند بزرگ او و از خدایان برجسته اسکاندیناوی می‌باشد. او همچنین قدرت پیشگویی نیز دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

پانزده − ده =