قتل شوگان بزرگ ژاپنی، آشیکاگا یوشیترو

قتل شوگان بزرگ ژاپنی، آشیکاگا یوشیترو

1869
1
اشتراک‌گذاری

در هفدهم ماه ژوئن سال ۱۵۶۵ میلادی، آشیکاگا یوشیترو، سیزدهمین شوگان ژاپن توسط ماتسوناگا هیساهیده به قتل رسید. آشیکاگا یوشیترو پس از پدرش و در سن یازده‌سالگی به مقام شوگانی ژاپن رسید.

مردم ژاپن به شوگان جدید بسیار احترام می‌گذاشتند و آشیکاگا یوشیترو یکی از قوی‌ترین و تأثیرگذارترین شوگان های ژاپنی بود. به باور بسیاری از مورخان او آخرین شوگان قدرتمند ژاپن بوده است و شوگان ها و یا همان اربابان ژاپنی، هیچ‌گاه نتوانستند به قدرت او برسند. مردم ژاپن به او لقب شوگان کنگو داده بودند. کنگو در ژاپنی به معنای قدرت شمشیر قدرتمند است. آشیکاگا یوشیترو در استفاده از شمشیر سامورایی بسیار ماهر بود.

او زمانی که هنوز کودک بود خودش را در محاصره جنگ‌سالاران می‌دید که به وی می‌گفتند چه‌کاری صحیح است و چه‌کاری غلط. دو تن از این جنگ‌سالاران افرادی بهنام‌های میوشی چوکه و ماتسوناگه هیساهیده بودند. این دو فرد شوگان جوان را تا مرز نابودی و قتل و کشتار جلو بردند.

شوگان های ژاپنی از سال ۱۸۶۷ تا ۱۱۹۲ میلادی بر سرزمین ژاپن حکمرانی می‌کردند. شوگان ها امپراتور سرزمین همیشه آفتاب، ژاپن بودند. شوگان ها از سامورایی‌ها، برای جنگ‌ها و اثبات قدرتشان استفاده می‌کردند.

یک نظر

  1. از تاریخ ژاپن مطلب بیشتری بگذارید خیلی جالبه. مخصوصا دوره هرج و مرج با سه پادشاه معروف شون نوبوناگا اودا -کنشین یوسوجی-شینگن تاکه دا-
    سایت خیلی جالبی دارید فقط خواستم عضو بشم روی عضویت کلیک کردم کادر ورود اومد کادر ثبت نام باز نشد. bazarazerbaijaan

ارسال یک نظر

9 − چهار =