آیا ون سان ونگوگ گوش‌هایش را بریده بود؟

آیا ون سان ونگوگ گوش‌هایش را بریده بود؟

799
0
اشتراک‌گذاری

یکی از دلایل گران بودن نقاشی‌های ونسان ونگوگ، شایعاتی است که پیرامون رفتار و شخصیت او وجود دارد. یک داستان وجود دارد که می‌گوید، ون گوگ به‌قدری دیوانه شده بود که گوش سمت چپش را با تیغ ریش‌تراش برید و آن گوش را به یک زن فاحشه فرانسوی داد.

او ونسان ونگوگ یک نقاشی وجود دارد که خودش را در آن کشیده است. در این عکس که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، او گوش سمت چپش را ندارد و آن را با دستمالی بسته است. اما آیا واقعاً ون گوگ گوش خودش را بریده است؟

در سال ۲۰۰۹ میلادی، گروهی از مورخان هنری اسنادی را منتشر کردند که داستان بالا را نفی می‌کند. این اسناد در کتابی به نام “قانون سکوت” منتشرشده است. در این اسناد آمده است که ون گوگ دوستی بسیار نزدیک به نام پائول گاگین داشته است. این دو در سال ۱۸۸۸ میلادی، نزاعی بسیار شدید با یکدیگر داشتند و این دعوا به‌قدری شدید بود که دوست ون گوگ با تیغ ریش‌تراشی و با زدن ضربه‌ای به گوش ون گوگ، آن را برید.

اختلافات بین این دو دوست قدیمی آن‌قدر بالا گرفت گه گاگین داستان گوش و زن فاحشه را ابداع کرد که بتواند ون گوگ را دیوانه‌تر کند. محققان باور دارند که ون گوگ دچار اختلالات شدید روانی بوده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

یازده + پانزده =