جوخه سربازان زن شوروی در جنگ جهانی دوم

جوخه سربازان زن شوروی در جنگ جهانی دوم

1149
0
اشتراک‌گذاری

بعد از اتمام جنگ جهانی اول، کسی فکرش را نمی‌کرد که جهان بار دیگر وارد جنگ شود. جنگی وسیع‌تر و خون‌بارتر از جنگ جهانی اول. شهرها ویران شود و برخی از بزرگ‌ترین بناهای ساخته بشر، با خاک یکسان شد. در کشورهایی مانند، ایالات‌متحده، بریتانیا و آلمان، زنان بیشتر به‌عنوان پرستار در جبهه‌های جنگ خدمت می‌کردند. به‌ندرت پیش می‌آمد تا زنان به‌طور مستقیم وارد جنگ شوند.

شوروی در جنگ جهانی دوم، از زنان به‌عنوان افراد نظامی استفاده می‌کرد. جوخه‌هایی که زنان در آن خدمت می‌کردند، به جوخه‌های مرگ معروف شدند. شوروی نیز در ابتدا با درخواست زنانی که می‌خواستند به‌طور مستقیم در نبردهای جنگی شرکت کنند، مخالفت می‌کرد. اما شکست‌های پی‌درپی شوروی و از بین رفتن نزدیک به ۵ میلیون سرباز، باعث شد تا ارتش و فرماندهان عالی‌رتبه‌ی شوروی از زنان نیز در جنگ استفاده کنند. در ابتدا زنان به‌عنوان نیروهای پشتیبانی وارد میدان نبرد شدند. آن‌ها پس‌ازاینکه سربازان مرد کشته می‌شدند، سلاح‌های آن‌ها را برداشته و با دشمنانشان می‌جنگیدند.

طبق گفته محققان، بیش از ۲۰۰۰ تک‌تیرانداز زن روسی و اوکراینی در جنگ جهانی دوم حضور داشتند. معروف‌ترین آن‌ها زنی به نام لیودلیما پاولیچنکو بودد که عکس او را در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. او بیش از ۳۰۹ شلیک موفق داشته است و این امر، او را در لیست ۵ تک‌تیرانداز مرگبار جهان قرار می‌دهد.

زنانی هم بودند که در نیروی هوایی مشغول شدند. گفته می‌شود که زنان خلبان در جنگ جهانی دوم، بیش از ۲۰۰۰ مأموریت موفق داشته‌اند. گروهی از خلبانان زن آلمانی به‌قدری ماهر بودند که دشمنان به آن‌ها لقب جادوگران شب را داده بودند. جادوگران شب موفق‌ترین خلبانان در جنگ جهانی دوم بودند. صدای هواپیماهای آن‌ها تقویت‌شده بود تا در دل دشمن ترس و وحشت ایجاد کند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دوازده + 11 =