با حیوانات خانگی مصریان باستان آشنا شوید

با حیوانات خانگی مصریان باستان آشنا شوید

850
0
اشتراک‌گذاری

حیوانات، بخش بسیار مهمی از زندگی مصریان باستان بودند. مصریان حیوانات را هم برای غذا و هم برای ورزش شکار می‌کردند. مصریان باستان حتی عادت داشتند برخی از حیوانات شکار شده را خشک می‌کردند.

در مصر باستان شما حیواناتی مانند گربه، سگ، میمون، غاز و غزال را به‌عنوان حیوان خانگی می‌دید. گونه‌های مختلفی از این حیوانات در مصر باستان به‌عنوان حیوان خانگی نگه‌داری می‌شد. مصریان باستان عادت داشتند به سگ‌های خود لقبی دهند و معمولاً بر گردن آن‌ها گردنبندی نیز آویزان می‌کردند. از سگ‌های برای شکار و محافظت از صاحبانشان استفاده می‌شد.

سگ‌ها در مصر باستان مقامی پست داشتند و از کلمه سگ، برای دشنام به یک فرد استفاده می‌شد. در مصر باستان اگر سگی به همراه صاحبش می‌مرد، در کنار او دفن می‌شد.

گربه در مصر باستان برای خانواده‌های مصری بسیار حائز اهمیت بود و اکثر مصریان باستان در خانه‌ی خود گربه نگه‌داری می‌کردند. از گربه‌ها حتی برای شکار ماهی در رود نیل نیز استفاده می‌شد. گربه‌ها یک ابزار دفاعی خوب برای مقابله با موش‌ها و مارها که در مصر باستان زیاد بودند به شمار می‌رفت. مصریان باور داشتند که نگهداری گربه در خانه از آن‌ها در برابر بلایا محافظت خواهد و برایشان خوش‌شانسی به ارمغان خواهد آورد. یکی از الهه‌های مصر باستان به نام بستت، زنی با بدن انسان و سر گربه بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

4 × دو =