تخلیه زنان و کودکان از شهرها در خلال جنگ جهانی دوم

تخلیه زنان و کودکان از شهرها در خلال جنگ جهانی دوم

621
0
اشتراک‌گذاری

تخلیه زنان و کودکان، در خلال جنگ جهانی دوم در اطراف شهرهای بزرگ بریتانیا اتفاق افتاد. این تخلیه، از ماه سپتامبر سال ۱۹۳۹ میلادی شروع شد. بسیاری از کودکان برای در امان ماندن حملات هوایی به ولز و کورنوال فرستاده شدند. این کودکان به محل‌هایی امن در خانه‌هایی که افراد محلی در آن زندگی می‌کردند، فرستاده شدند.

بیش از هزاران کودک نیز به استرالیا، کانادا و ایالات‌متحده آمریکا فرستاده شدند تا از خطر بمباران‌هایی هوایی در امان باشند. بسیاری از این کودکان آن‌قدر کودک بودند که نمی‌دانستند در حقیقت چه اتفاقی افتاده است. آن‌ها را بیشتر با قطار به مناطق امن می‌بردند.

بیشتر کودکان دارای برچسبی بودند که بر روی آن‌ها نام و نام خانوادگی، محل سوارشدن بر قطار و مقصد سفر بر روی آن نوشته‌شده بود. به کودکان ماسک‌هایی برای مقابله با حملات شیمیایی و آب و جیره غذایی داده می‌شد. در کنار این کودکان، معلمان و زنان باردار نیز حضور داشتند. معلم‌ها در روستاها به کودکان منتقل‌شده آموزش‌هایی لازم را می‌دادند.

این گروه از زنان و کودکان تا سال ۱۹۴۰ میلادی به خانه‌هایشان برگشتند. تخمین زده می‌شود که در این دوران بیش از ۳ میلیون زن، کودک و مرد با قطار به نقاط امن برده شدند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

15 − 4 =