فلورا ساندز، تنها زنی که در جنگ جهانی اول حضور داشت

فلورا ساندز، تنها زنی که در جنگ جهانی اول حضور داشت

611
0
اشتراک‌گذاری

فلورا ساندز تنها افسر ارتش بریتانیا بود که به‌طور  رسمی در جنگ جهانی اول حضور داشت. او مدتی را به‌عنوان افسر میهمان در ارتش صربستان بود و پس از جنگ نیز به درجه کاپیتانی رسید. فلورا در سال ۱۸۷۶ میلادی، در منطقه یورک شایر بریتانیا به دنیا آمد. او همش آرزو می‌کرد که پسر باشد و در کودکی، تیراندازی، رانندگی و سوارکاری را یاد گرفت.

او زمانی که در شرکتی به‌عنوان منشی کار می‌کرد، در ارتش و در واحد زنان به‌عنوان دستیار کمک‌های اولیه مشغول به کار شد. او همچنان رژه و کار با رادیوی نظامی را نیز فراگرفت.

او در لندن زندگی می‌کرد ولی علاقه‌ی زیادی به سفر داشت. او تا سن ۱۸ سالگی، سفرهایی به کانادا، مصر و آمریکا داشت. او در این سفرها برای دفاع از خودش به یک مرد شلیک کرد. او درست یک هفته بعد از شروع جنگ جهانی اول به صربستان رفت. در صربستان و در بیمارستان‌هایی نظامی، فلورا به کمک افراد بیمار شتافت. او سپس وارد صلیب سرخ صربستان شد و حتی زبان محلی آنجا را فراگرفت.

او توانست وارد ارتش صربستان شود و در آنجا به درجه گروهبانی رسید. او در سال ۱۹۱۶، براثر انفجار نارنجک به‌شدت مجروح شد و دو ماه را در بیمارستان بستری شد. او به علت خدماتش، جایزه‌ی عالی‌رتبه‌ی ارتش صربستان را برد. او بعد از جنگ به پاریس رفت و با یک ارتشی ازدواج کرد. بعد به‌عنوان یک راننده تاکسی در یک کلوپ شبانه مشغول به کار شد. در سال ۱۹۴۱ و زمانی که در خلال جنگ جهانی دوم، آلمان به یوگوسلاوی حمله کرد، او تنها ۶۵ سال داشت. نازی‌ها او را دستگیر کردند ولی مدتی بعد آزاد شد. فلورا سپس به انگلستان برگشت و در سال ۱۹۵۶ میلادی از دنیا رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

شانزده + 3 =