حقایقی جالب در مورد گروه موسیقی پینک فلوید

حقایقی جالب در مورد گروه موسیقی پینک فلوید

786
0
اشتراک‌گذاری

گروه موسیقی پینک فلوید، یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین گروه‌های موسیقی در جهان هست. نام این گروه، از نام دو موسیقی‌دان سبک بلوز، به نام‌های پینک اندرسون و فلوید کانسیل انتخاب‌شده است. راجر واترز، ریک رایت و نیک میسن این گروه را در دانشگاه معماری شهر لندن پایه‌گذاری کردند.

سید برت جزء پیشگامان این گروه موسیقی بود اما بعد از مدتی به علت اختلافات زیاد از گروه اخراج شد. بر برخی از کنسرت‌ها و درست قبل از دقایقی پیش از اجرا، او از نواختن گیتار اجتناب می‌کرد. برت در سن ۶۰ سالگی و در سال ۲۰۰۷ میلادی و در خانه‌اش در شهر کمبریج انگلستان از دنیا رفت. دیوید گیلمور را می‌توان تأثیرگذارترین فرد در این گروه نام برد. او دارای مجموعه‌ای بزرگ از گیتارهای قدیمی است.

والترز به ورزش گلف علاقه‌ی زیادی دارد و در زمان تورها و کنسرت‌ها، هتل‌هایی را انتخاب می‌کند که زمین گلف داشته باشند. اعضای گروه به‌ندرت از خودشان عکسی منتشر می‌کنند. آن‌ها معمولاً در کنسرت‌هایشان از نورهای زیاد و جلوه‌های بصری پرزرق‌وبرقی استفاده می‌کنند و این به آن‌ها کمک می‌کند در بیرون از زنگی کاریشان ناشناس باشند.

در دهه‌ی شصت میلادی، کنسرت‌های آن‌ها به شکلی بی‌نظیر برگزار می‌شد و طرفداران آن‌ها در شوهای زیادی شرکت می‌کردند. در آن زمان و با توجه به نبودن امکانات نوین امروز، اجراهای پینک فلوید، یکی از باشکوه‌ترین اجراهای موسیقی تا به امروز است. در سال ۲۰۰۲ میلادی، گیلمور خانه خودش در لندن را به قیمت ۶.۴۸ میلیون دلار فروخت و تمام آم پول را به خیریه اهدا کرد. اعضای گروه وسواس زیادی بر روی کارهای هنری خودشان داشتند و کارگردان هنری آن‌ها فردی به نام استورم تورگسن بود.

آلبوم سمت تاریک ماه آن‌ها برای ۸۸۰ هفته، در جایگاه اول موزیک بیلبورد بود. این آلبوم یکی از موفق‌ترین و پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی در جهان است. نام آن‌ها در سال ۱۹۹۶ میلادی وارد تالار مشاهیر موسیقی راک اند رول شد. ریک رایت، بنیان‌گذار اصلی گروه، در سال ۲۰۰۸ میلادی و در اثر ابتلا به سرطان و در سن ۶۵ سالگی از دنیا رفت.

بدون نظر

ارسال یک نظر

ده + دوازده =