رازهای واتیکان: اتاقی که یک روز بزرگ‌ترین کتابخانه جهان بود

رازهای واتیکان: اتاقی که یک روز بزرگ‌ترین کتابخانه جهان بود

737
0
اشتراک‌گذاری

اتاق پاپ سیکتوس پنجم، یکی از زیباترین و باشکوه‌ترین کتابخانه‌های جهان است. این کتابخانه درگذشته‌های نه‌چندان نور، یکی از بزرگ‌ترین کتابخانه‌های جهان بود. این کتابخانه چند وقتی است که دوباره بازگشایی‌شده است و عموم مردم می‌توانند از آن بازدید کنند.

پاپ سیکتوس به معمار بزرگ رنسانسی، کاردینال مونتالتو دستور ساخت این کتابخانه را داده بود. مونتالتو، یکی از معروف‌ترین معماران دوران رنسانس به شمار می‌رفت. وی هم‌زمان بر روی چند پروژه کار می‌کرد. او همچنین طراح آبلیسک سن پیتر در باسیلیسیا و همچنین طراح صندلی پاپ در بایوشاپ روم نیز بود. آثاری او امروزه نیز در واتیکان وجود دارد.

پاپ در آن زمان برنامه‌هایی را برای تغییرات در واتیکان داشت. او کتابخانه‌ای را ساخت که امروزه نیز پابرجاست و از آن استفاده می‌شود. برای چند سال این کتابخانه به علت تعمیرات و بازسازی بسته بود. اما این کتابخانه در نهم ماه اکتبر امسال بار دیگر بازگشایی شد. این ساختمان و کتابخانه بین سال‌های ۱۵۸۸ و ۱۵۸۹ میلادی ساخته شد.

اتاق کتابخانه این بخش، داری معماری بسیار زیبایی هست. امروزه به این کتابخانه، بخش‌هایی مانند اسناد تاریخی و آرشیو بزرگی از کتاب‌های نوین و جدید نیز اضافه‌شده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

ده − 10 =