حقایقی در مورد جان باری، پدر نیروی دریایی آمریکا

حقایقی در مورد جان باری، پدر نیروی دریایی آمریکا

551
0
اشتراک‌گذاری

خیلی‌ها لقب پدر نیروی دریایی آمریکا را به رئیس‌جمهور جان آدامز و یا جان پائول نسبت می‌دهند. اما در حقیقت فردی به اسم جان باری پدر نیروی دریایی ایالات‌متحده آمریکاست. در این مقاله کوتاه، پنج حقیقت در مورد او را برایتان بازگو می‌کنیم.

۱- او رکورددار دریایی نوردی در زمان خودش بود. جان باری، ۲۳۷ مایل را با کشتی‌اش در طی ۲۴ ساعت طی کرد. این رکود تا سال ۱۷۰۰ میلادی، سریع‌ترین زمان ممکن برای یک دریانورد بود.

۲- او یکی از مشاوران عالی رئیس‌جمهور جورج واشنگتن بود. او به واشنگتن مشاوره نظامی می‌داد و در نبردهای ترنتون و پرستون نیز شرکت کرده بود.

۳- زمانی که کنگره آمریکا در سال ۱۷۹۴ میلادی، دستور تشکیل نیروی دریایی آمریکا را داد، جان باری به‌عنوان اولین افسر نیروی دریایی ارتش ایلات متحده انتخاب شد. او همچنین اولین پرچم‌دار ارتش آمریکا در نیروی دریایی بود.

۴- او در سواحل جنوبی آمریکا در نبردهای بسیاری شرکت کرد و در مناطق جنگی کیپ کاناورال و فلا نیز حضور داشت. این جنگ‌ها، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین نبردهای دریایی در تاریخ آمریکاست.

۵- برادر همسر او، ویلیام آستین، گفته می‌شود با بریتانیا وارد مذاکره شد و او به جان باری پیشنهاد ۲۰۰۰۰ سکه طلا و فرماندهی نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا را داد اما او قبول نکرد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

15 + یک =