چرا به “شیکاگو” شهر بادها می‌گویند؟

چرا به “شیکاگو” شهر بادها می‌گویند؟

490
0
اشتراک‌گذاری

اینکه چرا به “شیکاگو” شهر بادها می‌گویند هنوز مشخص نیست. شهر بادها معروف‌ترین لقب شهر “شیکاگو” است. احتمالاً مهم‌ترین دلیل آن بادهای سردی است مه از دریاچه “میشیگان” می‌وزد و وارد خیابان‌های این شهر می‌شود.  اما یک نظریه دیگر وجود دارد که آن را به مردمان و سیاستمداران این شهر نسبت می‌دهند. فردی به اسم چارلز دانا که سردبیر روزنامه نیویورک سان بود برای اولین بار از این لغت استفاده کرد.

در سال ۱۸۹۳ دو شهر “شیکاگو” و “نیویورک” برای رقابت‌های ورزشی ملی در حال رقابت بودند که در آخر “شیکاگو” برنده شد. چارلز دانا از آب‌وهوای بسیار بد این شهر انتقاد کرد و گفت که اگر شما به مسابقات در این شهر بروید، باد شما را خواهد برد.

اما برخی از مورخان با این نظریه مخالف‌اند و می‌گویند که همچنین مقاله‌ای هیچ‌گاه توسط چارلز دانا منتشرنشده است. مسئولان روزنامه نیز این ادعا را تائید یا تکذیب نکرده‌اند. اطلاعات و مدارکی وجود دارد که به سال‌های ۱۸۷۰ و قبل از نوشته‌ی چارلز برمی‌گردد که در آن اسناد از “شیکاگو” به‌عنوان شهر بادها یادشده است. حتی در سال ۱۸۷۶ در روزنامه‌های محلی شهر میشیگان نیز از این شهر به‌عنوان شهر بادها یادشده است.

برعکس لقب “شیکاگو” که شهر بادهاست، اما جالب است که بدانید این شهر پر بادترین شهر آمریکا نیست. در حقیقت بوستون، نیویورک و سان‌فرانسیسکو بادخیز تر هستند و در این سه شهر بادهای بسیار تندی می‌وزد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دوازده + 9 =