شوالیه‌های هوسپیتالر: مدافعان افراد بیمار و مسافران

شوالیه‌های هوسپیتالر: مدافعان افراد بیمار و مسافران

926
0
اشتراک‌گذاری

 در اواسط قرن یازدهم میلادی، گروهی از تاجران اهل آمالفی منطقه‌ای را در اورشلیم پایه‌گذاری کردند. سی سال بعد، یک بیمارستان بزرگ در آن منطقه ساخته شد تا از بیماران و زائران مسیحی مراقبت کنند.

آن‌ها به همراه شوالیه‌های معبد تصمیم داشتند که از سرزمین‌های مقدس دفاع کنند. در پانزدهم ماه فوریه سال ۱۳ این گروه نام انجمن شوالیه‌های هوسپیتالر را گرفتند. فردی به اسم “جان” از سمت پاپ پاسکال دوم مسئولیت این گروه را به عهده گرفت. به شوالیه‌های هوسپیتالر، شوالیه‌های مالتا و یا انجمن مالتا نیز می‌گویند.

در سال ۱۱۲۰ فردی به اسم ریموندپوی به سمت رهبری این گروه منصوب شد. او قوانین بندیکت را با قوانین آگوستین عوض کرد و در سایه مدیریت او، زمین‌های بسیاری تحت سلطه کلیسا قرار گرفت. در سایه شوالیه‌های معبد، شوالیه‌های هوسپیتالر توانستند به مداوای بیماران بپردازند. در اصل بیشتر اعضای شوالیه‌های هوسپیتالر را راهبان مسیحی تشکیل می‌دادند.

 شوالیه‌های هوسپیتالر در سال ۱۱۸۷ و بعد از تصاحب اورشلیم توسط صلاح‌الدین ایوبی مجبور شدند مقرشان را به مارگات ببرند. آن‌ها ۱۰ سال بعد، به منطقه آکر رفتند. شوالیه‌های رولدز در سال ۱۳۰۹ توانستند جزایر رولدز را تصاحب کنند. بعد این تصاحب عده‌ای از شوالیه‌های معبد نیز به شوالیه‌های هوسپیتالر پیوستند. آن‌ها تصمیم داشتند به کشتی‌های تجاری مسلمانان نفوذ کرده و آن‌ها را نابود کنند. بعد از گذشت قرن‌ها آن‌ها کم‌کم سلاح‌هایشان را کنار گذاشتند و بیشتر به درمان بیماری‌ها پرداختند. در سال ۱۷۹۸ ناپلئون سرزمین‌های شوالیه‌های هوسپیتالر را فتح کرد و این باعث کم‌رنگ شدن نقش شوالیه‌های هوسپیتالر شد. امروزه نیز شوالیه‌های هوسپیتالر نقش تشریفاتی را در کلیسا دارند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

10 + دوازده =