هفت حقیقت جالب در مورد هِنری هشتم

هفت حقیقت جالب در مورد هِنری هشتم

1056
0
اشتراک‌گذاری

هِنری هشتم در سال ۱۵۰۹ میلادی به سلطنت بریتانیا رسید. کسی انتظار نداشت که او روزی پادشاه انگلستان شود. اما تاریخ همیشه با حوادث عجیبی همراه است.

بعد از مرگ برادرش، او توانست بر تخت سلطنت بریتانیا بنشیند. او درمجموع شش بار ازدواج کرد. او علاقه زیادی به عیش و نوش و خوش‌گذرانی داشت. او معمولاً صبح‌ها دیر از خواب بیدار می‌شد. در شب‌ها نیز او معمولاً قماربازی می‌کرد و یا رقصنده‌های دربار برای او می‌رقصیدند.

او علاقه‌ی زیادی به نوشتن و مطالعه کتاب داشت. در اصل او اولین پادشاه انگلستان است که کتابی نوشته است. معروف‌ترین کتاب او “مدافع ایمان” نام دارد. او علاقه‌ی زیادی به معاشرت با زنان نداشت. به لطف شکار و تفریح زیاد، هِنری هشتم برعکس سایر شاهان از اندام خوبی برخوردار بود و زا موهایی طلایی و قرمزی زیبایی بهره می‌جست. او پادشاه سالم و سرحالی بود ولی به‌شدت از آینده و مرگ می‌ترسید.

او معمولاً از قبول کردن افرادی که احتمال می‌داد مریض هستند می‌ترسید. در زمان او بیماری طاعون در سرتاسر انگلستان شایع شده بود. او از اینکه بیمار شود خیلی می‌ترسید و همیشه از خودش مراقبت می‌کرد. بعد از میان‌سالی هنری دچار اضافه‌وزن شدید شد. به علت وزن زیاد و احتمالاً فشارخون، او نمی‌توانست به‌درستی راه برود. هِنری هشتم در سال ۱۵۴۷ میلادی از دنیا رفت. همسر اول او کاترین نام داشت و گفته می‌شد که بسیار زیبا بود. الیزابت اول و پادشاه ادوارد از نوادگان هِنری هشتم هستند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

نه + شش =