ادگار آلن پو چگونه از دنیا رفت؟

ادگار آلن پو چگونه از دنیا رفت؟

667
0
اشتراک‌گذاری

ادگار آلن پو یکی نوابغ و پیشگامان ادبیات معاصر جهان است. او شاهکارهای زیادی را در دنیای ادبیات خلق کرده است ولی باید بدانید که زندگی او بسیار کوتاه و ناراحت‌کننده بوده است.

همسر جوان او، ویرجینیا، در سال ۱۸۴۲ میلادی، به مرض سل مبتلا شد و پنج سال بعد جانش را از دست داد. بعدازآن، ادگار آلن پو به نوشیدن مشروبات الکلی روی آورد و به‌شدت از الکل استفاده می‌کرد. در تابستان سال ۱۸۴۹ میلادی به زن پیر و البته زیبایی به نام المیرا شلتون پیشنهاد ازدواج داد. در بیست و هفتم ماه سپتامبر همان سال، ادگار آلن پو شهر ریچموند را به مقصد فیلادلفیا ترک کرد. دلایل این‌ کارهای او هنوز هم مشخص نیست.

او سپس در ماه اکتبر همان سال به بالتیمور آمریکا رفت. او در آنجا به ملاقات یکی از دوستانش به نام جوزف اسناگدارس رفت. دکتر جوزف حال‌وروز ادگار آلن پو را بسیار بد توصیف می‌کند و می‌گوید که او مانند گدایان لباس می‌پوشید. روز بعد او با پیکر نیمه‌جان ادگار آلن پو روبه‌رو شد. دکتر جوزف فوراً او را به بیمارستان کالج واشنگتن برد.

ادگار آلن پو نویسنده نابغه معاصر، در سحرگاه هفتمین روز از ماه اکتبر سال ۱۸۴۹ میلادی از دنیا رفت. مرگ ادگار آلن پو رازی را برای ما به ارمغان آورد که هنوز جوابی برای آن پیدا نشده است. روزنامه‌های محلی بعد از مرگ او علت‌های زیادی را نوشتند. بیشترین علت را یک روزنامه این‌گونه بیان کرده بوده ادگار آلن پو به علت مصرف الکل سمی جان خود را از دست داد. برخی دیگر نیز او را یک زن‌باز تمام‌عیار معرفی کرده و زیاده‌روی در رابطه جنسی را علت مرگ او می‌دانند.

اما مورخان علت‌هایی مانند آسیب مغزی، صرع و حتی مرض سل را عامل مرگ او می‌دانند. برخی دیگر نیز مرگ پو را تزریق مواد مخدر به درون بدن او می‌دانند. در آن زمان برخی از مقامات برای رأی جمع‌کردن، افراد بی‌خانمان را می‌دزدید و از آن‌ها می‌خواستند که بارها روی دهند. پوشش پو نیز به‌مانند بی‌خانمان‌ها بود و شاید عده‌ای او را ربوده و با تزریق مواد به بدن او، وی را کشته باشند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

دوازده − 10 =