تابوت‌های آویزان در چین؛ رازهای رودخانه یانگتسه

تابوت‌های آویزان در چین؛ رازهای رودخانه یانگتسه

983
0
اشتراک‌گذاری

در جنوب کشور چین مناظر بسیار بکر و زیبایی وجود دارد. شما در آنجا رودخانه‌ها، کوه‌ها و جنگل‌های بسیار زیبایی می‌بینید. این منطقه خانه افسانه‌های بسیار قدیمی نیز هست. معروف‌ترین این افسانه‌ها، تابوت‌های آویزان رودخانه یانگتسه است. مورخان باور دارند بند که قدمت این تابوت‌ها به سه هزار سال قبل برمی‌گردد. تمامی تابوت‌ها در ارتفاع ۱۳۰ متری از سطح زمین قرار دارند. برای چند دهه، مورخان به دنبال حل کردن راز این تابوت‌ها بودند که بفهمند چرا این تابوت‌ها آویزان شده‌اند.

چه کسانی تابوت‌های آویزان را ساختند؟

تنها مدرکی که تاریخ اصلی این تابوت‌ها را مشخص می‌کند، مربوط به ایالات فوجیان چین است که به بیش از ۳۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد. محققان مدارکی را در استان‌های سه چوان، یوآن و هوبی نیز یافته‌اند. مورخان معتقدند یکی از قبایل چینی به نام بو این تابوت‌ها را ساخته‌اند. اما این قبیله در سلسله مینگ کامل ازمیان‌رفته‌اند. مورخان باور دارند که امپراتور سلسله مینگ تمامی مردم بو را قتل‌عام کرده است. اینکه این مردم از کجا آمده‌اند و چه بلایی سر آن‌ها آمده است هنوز هم یک راز است.

چرا مردم بو قبرستان‌هایشان را در کوه‌ها می‌ساختند؟

نظرات مختلفی وجود دارد که چرا مردم بو جسدهای مرده‌هایشان را در کوه‌ها دفن می‌کردند. یک دلیل آن است که در چین باستان خانواده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. چینی‌ها بسیار به خانواده خودشان اهمیت می‌دادند و باور داشتند که روح انسان‌ها بعد از مرگ همچنان با خانواده‌هایشان خواهند ماند؛ بنابراین جسدها را در کنار خودشان نگه می‌داشتند. جسد هرچقدر در ارتفاع بالاتری دفن می‌شد، نشان‌دهنده احترام بیشتری به آن بود. نظر دیگر هم این بود که جسد هرچقدر بیشتر در ارتفاع باشد به بهشت نزدیک‌تر است. چینی‌ها معتقد بودند که روح‌های پاک در درختان و کوه‌ها زندگی می‌کنند؛ بنابراین جسدهایشان را در ارتفاعات دفن می‌کردند. همچنین جسد در ارتفاع دیرتر پوسیده می‌شد.

تابوت‌ها چگونه ساخته می‌شد؟

معمولاً این تابوت‌ها برای افراد ثروتمند ساخته می‌شد. بیشتر این تابوت‌ها ۷ فوت طول داشتند. اما اینکه چینی‌ها چطور این تابوت‌ها و جسدهایشان را به ارتفاعات منتقل می‌کردند نیز بی‌پاسخ‌مانده است. برخی دانشمندان می‌گویند که چینی‌ها برای رسیدن به بالای کوه، دالان‌هایی را حفر می‌کردند و به‌وسیله آن اجساد را به بالای کوه می‌بردند. در برخی از مناطق کوه، طناب‌هایی نیز یافت شده است که نشان می‌دهد شاید چینی‌ها تابوت‌ها را با طناب به بالای کوه منتقل می‌کردند.  امروزه این تابوت‌ها در معرض نابودی قرار گرفتند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

8 + 11 =