تصاویری بسیار زیبا از زندگی صدسال پیش سرخ‌پوستان آمریکایی

تصاویری بسیار زیبا از زندگی صدسال پیش سرخ‌پوستان آمریکایی

1223
0
اشتراک‌گذاری

سرخ‌پوستان آمریکایی فرهنگی بسیار غنی دارند که با آداب‌ورسومی زیبا آمیخته‌شده است. رسومی که گاهی اوقات با جادو نیز ترکیب می‌شوند. در فرهنگ سرخ‌پوستان آمریکایی، همه موجودات داری روح هستند و روح تمامی موجودات زنده دارای احترام بسیار زیادی است.

با شروع قرن بیستم میلادی و قتل‌عام سرخ‌پوستان آمریکایی، این فرهنگ کم‌کم رو به نابودی رفت. فردی به نام ادوارد شریف کورتیس چند دهه از عمر خودش را صرف عکاسی از سرخ‌پوستان کرد که عکاس‌های او به یکی از تأثیرگذارترین عکس‌های آن دوران تبدیل‌شده است.

در سال ۱۹۰۶ میلادی، یک فرد ثروتمند به نام جی پی مورگان، ۷۵۰۰۰ دلار به آقای کورتیس داد تا او به عکاسی از سرخ‌پوستان آمریکایی بپردازد و سعی کند تا فرهنگ و رسوم آن‌ها حفظ شود. آن‌ها به کمک هم، بیست سری عکس از سرخ‌پوستان تهیه کردند که در نوع خودش بی‌نظیر بود. ادوارد کورتیس در طی بیست سال سرتاسر قاره آمریکا را طی کرد و به ملاقات بیش از ۸۰ قبیله سرخ‌پوستان آمریکایی رفت و از آن‌ها نزدیک به ۴۰۰۰۰ عکس گرفت. او همچنان داستان‌ها و آهنگ‌های سرخ‌پوستان آمریکایی را نیز نوشت. نوع عکاسی او ثبت روزگار آن دوران سرخ‌پوستان وزندگی روزمره آن‌ها بود. امروزه عکس‌های او به میراثی بزرگ تبدیل‌شده است. در زیر تصاویری منحصر فرد از مجموعه عکس‌های او را خواهید دید.

بدون نظر

ارسال یک نظر

14 − 1 =