مکانی که سلیمان نبی (ع) از دنیا رفت

مکانی که سلیمان نبی (ع) از دنیا رفت

1180
0
اشتراک‌گذاری

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید در نزدیکی مسجدالاقصی قرار دارد و گفته می‌شود جایی است که سلیمان نبی (ع) درحالی‌که به پرچم یا چوبی تکیه زده بودند، از دنیا رفتند. امروزه از این مکان به‌عنوان مدرسه دخترانه استفاده می‌شود.

 سلیمان نبی (ع) به مدت سی سال پادشاه بود و بر سرزمین‌های بنی‌اسرائیل حکم می‌راند. وجود مقدس و شریفش کارهای بسیار بزرگی را انجام داد و بیشتر این کارها توسط جنیان انجام می‌شد. جنیان توسط سلیمان نبی (ع) تنبیه شدند زیرا آن‌ها را اغوا می‌کردند که قدرت مطلق هستند. جنین می‌توانستند آینده را نیز پیش‌بینی کنند. سلیمان نبی (ع) مأمور شد تا این باورهای غلط را از میان ببرد.

اما زمان مرگ پیغمبر خدا نیز روزی فرا خواهد رسید. مرگ سلیمان نبی (ع) به‌قدری غیرمعمولی بود که خدا می‌خواست به مردم بفهماند او قدرت مطلق است و از آشکار و نهان خبر دارد. به همین خاطر مرگ سلیمان نبی (ع) بسیار حائز اهمیت است. سلیمان نبی (ع) بر تختش نشسته بود و جنینان را مشاهده می‌کرد که مشغول کارکردند هستند که ناگهان از دنیا رفت، اما کسی متوجه مرگش نشد.

برای روزها جسد مبارکش بر تخت بود و جنینان فکر می‌کردند که پادشاه آن‌ها را نگاه می‌کند. تا زمانی که چوب توسط موریانه‌ها خورده نشده و جسد مبارک بر روی زمین نیفتاده بود، کسی نمی‌دانست که سلیمان نبی (ع) از دنیا رفته است. در قرآن آمده است که جنینان برای او کار می‌کردند، ساختمان می‌ساختند و حتی برایش غذا درست می‌کردند. خدا به آن‌ها فهماند که هیچ‌کس توانایی مقابله با او را ندارد و تمامی قدرت‌های زمین آسمان تنها در اختیار خداوند است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

18 − ده =