مردی که جان رئیس‌جمهور ریگان را نجات داد

مردی که جان رئیس‌جمهور ریگان را نجات داد

944
1
اشتراک‌گذاری

در تاریخ سی‌ام ماه مارس سال ۱۹۸۱، یک سوءقصد به نیت کشتن رئیس‌جمهور ریگان انجام شد. فردی به اسم جری پار که در سمت چپ تصویر بالا مشاهده می‌کنید، آن روز در مأموریت سرویس‌های جاسوسی بود.

در حقیقت او کسی بود که بعد از شنیدن صدای شلیک شات گان، رئیس‌جمهور را به درون خودروی لیموزینش هل داد. مأموران می‌خواستند که رئیس‌جمهور را به کاخ سفید ببرند اما آقای جری پار متوجه شد که از رئیس‌جمهور خون می‌رود. او بلافاصله ریگان را به بیمارستان جورج واشنگتن برد. این عمل بدون شک، جان رئیس‌جمهور را نجات داد.

مأمور پار از دوران کودکی و از زمانی که برنامه‌های تلویزیونی را می‌دید دوست داشت تا یک مأمور مخفی شود. او در سال ۱۹۳۹ میلادی، فیلمی را با موضوع جاسوس‌ها دید و از آن زمان علاقه‌مند شد که یک مأمور اطلاعاتی شود. جالب است بدانید که خود رئیس‌جمهور ریگان نیز در آن زمان یک کودک کوچک بوده و در همان فیلم نقشی را بازی می‌کرده است. ۴۲ سال بعد کودکی که ریگان را در آن سریال جاسوسی دیده بود، جان رئیس‌جمهور آمریکا را نجات داد.

ریگان در چند فیلم به ایفای نقش پرداخته بود. او از دوران کودکی به هنرپیشگی علاقه‌ی زیادی داشته است و دوست داشت که یک روزبه هنرپیشه‌ای بزرگ تبدیل شود ولی کم‌کم سر از دنیای سیاست درآورد.

یک نظر

ارسال یک نظر

12 − 5 =