ماجراهای عجیب: داستان آرایشگر شبح

ماجراهای عجیب: داستان آرایشگر شبح

676
0
اشتراک‌گذاری

در سال ۱۹۴۲ میلادی، مردی در شهر میسیسیپی آمریکا، شبانه به خانه‌های مردم می‌رفت و در خواب موهای سر آن‌ها را اصلاح می‌کرد. با آغاز جنگ جهانی دوم، شهر کوچک پاسکالوکا میسیسیپی آمریکا که بیشتر به علت ماهیگیری‌هایش معروف بود، دچار تغییراتی بزرگ و گسترده شد.

در مدت بسیار کوتاهی جمعیت شهر از ۵۰۰۰ نفر به ۱۵۰۰۰ نفر افزایش پیدا کرد. با افزایش جمعیت، جرم و جنایت نیز در این شهر شدت یافت و کاری از دست نیروی پلیس هم برنمی‌آمد. اما موردی عجیبی که در شهر به وجود آمده بود، فردی به نام آرایشگر شبح بود. او شب‌ها با شکستن قفل در و یا پنجره به درون خانه‌های مردم می‌رفت و عوض دزدیدن پول یا وسایل، موهای آن‌ها را کوتاه می‌کرد.

اولین مورد در تاریخ پنجم ماه ژوئن سال ۱۹۴۲ اتاق افتاد. دو زن ب نام‌های ماری بریگز و ادنا هایدن اولین کسانی بودند که موهایشان توسط آرایشگر شبح کوتاه شد. آن دو باهم زندگی می‌کردند. در همان شب زمانی که از خواب بیدار شدند، مردی را دم پنجره‌ی خودشان مشاهده کردند. آن دو بسیار ترسیده بودند و به پلیس گفتند که او بسیار کوتاه و تقریباً چاق بود. آن مرد چیزی از آن‌ها ندزدید و تنها موهایشان را کوتاه کرد.

قربانی بعدی او یک دختری شش‌ساله به نام کارول بود. او در کنار دوبرادران دوقلویش خوابیده بود که این اتفاق برایش افتاد. اما این بار آرایشگر شبح کمی بی‌دقت بود و از خودش رد پا بر جای گذاشت. کم‌کم حملات او وحشتناک‌تر شد. آرایشگر شبح یک‌بار با یک قیچی آهنی بزرگ به یک زن و شوهر حمله کرد. قربانی بعدی او یک زن بود که بعد از حمله به‌شدت مریض شد و حالش واقعاً بد بود. مردم شهر به دشت از او می‌ترسیدند. وحشتی بزرگ کل منطقه را فراگرفت. اما پلیس ناگهان گزارش داد که شبح آرایشگر را دستگیر کرده است.

او فردی ۵۷ ساله به نام ویلیام دولان یک شیمی‌دان محلی بود. پس از دستگیری، او تأکید داشت که بی‌گناه است. اما پس از تحقیقات زیاد او به علت جر و جنایت و تلاش برای قتل به ده سال زندان محکوم شد. بعدها از او یک تست دروغ‌سنج گرفته شد و مشخص شد که او آرایشگر شبح نبوده است. هویت اصلی شبح داستان ما همچنان به یک راز باقی‌مانده است.

بدون نظر

ارسال یک نظر

سیزده − دو =