محل تولد حضرت مریم سلام‌الله علیها کجاست؟

محل تولد حضرت مریم سلام‌الله علیها کجاست؟

2176
0
اشتراک‌گذاری

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، نزدیک به دروازه شیرها و در شهر قدیمی است. کلیسای سن آنه که گفته می‌شود محل تولد حضرت مریم سلام‌الله علیها است. طبق منابع مسیحیت، این کلیسا بر روی جایی که حضرت مریم سلام‌الله علیها، فرزندش، عیسی (ع) را به دنیا آورد، قرار دارد. نام پدر حضرت مریم سلام‌الله علیها عمران بود. مادر مبارکش نیز حنه فاقود نام داشت. هم پدر و هم مادر حضرت مریم سلام‌الله علیها در نزد خداوند متعال جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند. مادر حضرت مریم سلام‌الله تا زمانی که پا به سن گذاشته بود، فرزندی نداشت. بارها در روایات مختلف آمده است زمانی که مادر حضرت مریم سلام‌الله فرزندی نداشت، او زیر درختی می‌نشسته و پرنده‌ای کوچک را می‌دید که به فرزندش غذا می‌داده است. او در همان حال از خدا خواست که فرزندی به وی عطا کند.

محل به دنیا آمدن حضرت مریم سلام الله

مدتی بعد حضرت حنه باردار شد. شوهرش چند وقت قبل از به دنیا آمدن حضرت مریم از دنیا رفت. مادر حضرت مریم سلام‌الله، تا سن بلوغ از او مراقبت می‌کرد و او را به پرستش خداوند آموزش می‌داد. در آن زمان مرسوم بود که تنها مردان به خدمت بیت‌المقدس درمی‌آمدند ولی حضرت مریم سلام‌الله به خدمت آن مکان شریف درآمد. حضرت زکریا (ع) نیز که عموی حضرت مریم سلام‌الله بود، به‌عنوان نگه‌دار او انتخاب شد.

محل ورودی کلیسای حضرت مریم سلام الله

کلیسایی که فعلاً بر روی زادگاه حضرت مریم سلام‌الله ساخته‌شده است، مربوط به سال ۱۱۴۰ بعد از میلاد است. در سال ۱۱۸۹ میلادی، بیت‌المقدس توسط مسلمانان و نیروهای صلاح‌الدین تصرف شد. آن‌ها این کلیسا را خراب نکردند ولی آن را تبدیل به مدرسه کردند. نام او بر در ورودی این مکان مقدس قرار دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

6 + بیست =