مقبره مبارک حضرت ابراهیم (ع)

مقبره مبارک حضرت ابراهیم (ع)

15995
0
اشتراک‌گذاری

عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید، تصویری از قبر شریف حضرت ابراهیم (ع)، یکی از بزرگ‌ترین پیامبران الهی است. قبر مطهر این پیامبر بزرگ در کشور فلسطین قرار دارد. 

این مقبره کوچک درست بالای قبر مبارک آن حضرت ساخته‌شده است. در قسمت سمت چپ قبر شریف، کنیسه‌ی یهودیان قرار دارد که درست در کنار مسجد مسلمانان ساخته‌شده است. این مقبره مقدس مورد اختلاف مسلمانان و یهودیان است و به‌شدت از آن محافظت می‌شود. نام مبارک حضرت ابراهیم (ع)، در قران کریم، شست و نه بار آمده است. لقب او خلیل‌الله به معنای دوست خداست.

وجود مبارک حضرت ابراهیم (ع) در اصل پدر و بزرگ سه دین بزرگ جهان یعنی یهودیت، مسیحیت و اسلام است. در سوره مبارک آل‌عمران آمده است که: ای مردم مسیحی و یهودی، چرا در مورد حضرت ابراهیم (ع) نزاع می‌کنید؟ آیا در تورات و انجیل از نسل او سخن به میان نیامده است؟ آیا دقت نمی‌کنید؟ در همین آیات اشاره‌شده است که مردم اهل کتاب اطلاع دقیقی از وجود مبارک حضرت ابراهیم (ع) ندارند. خداوند در قرآن می‌گوید که حضرت ابراهیم (ع) نه یهودی بوده است و نه مسیحی. وجود مبارک او یک مسلمان واقعی بوده است. در قرآن آمده است که او یکتاپرست بوده و تنها خدا را می‌پرستیده است.

تصویری از قبر مبارک حضرت ابراهیم (ع)

حضرت ابراهیم (ع) به همراه بزرگ‌ترین فرزندش، حضرت اسماعیل، کعبه را از نو ساختند. یحیی بن سید بن المصیب می‌گوید: “حضرت ابراهیم (ع) اولین کسی بود که از میهمانان میزبانی می‌کرد. همچنین وجود مبارک او اولین فردی بود که ختنه شد. ایشان همچنین اولین کسی بود که سبیل را کوتاه کرد.” حضرت ابراهیم (ع) در سن ۱۷۵ سالگی رحلت کردند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

1 × 5 =