مشخصات دجال یا ضد مسیح طبق گفته‌های حضرت محمد (ص)

مشخصات دجال یا ضد مسیح طبق گفته‌های حضرت محمد (ص)

4792
0
اشتراک‌گذاری

دجال یا مسیح دروغین و یا دروغ‌گو. این‌ها لقب یکی از خبیث‌ترین موجودات روی زمین است. تمامی مسلمانان بر روی زمین معتقدند که او باقدرت و دروغ‌هایش، زمین را به نابودی خواهد کشاند.

همه ما باور داریم که حضرت محمد (ص)، باهوش‌ترین و داناترین مردم در تاریخ است. وجود مبارک پیامبر اسلام بارها در مورد دجال صحبت کرده است و هشدارهایی را به‌تمامی مسلمانان داده است. مردم مغرب زمین دجال را بیشتر بانام ضد مسیح می‌شناسند. آن‌ها نیز معتقدند که او زمین را ویران خواهد کرد. طبق گفته‌های حضرت محمد (ص)، دجال قبل از ظهور و قبل از روز رستاخیز خودش را آشکار خواهد کرد.

طبق این روایات، زمین آخرین روزهای خودش را سپری می‌کند. هدف اصلی دجال دشمنی با تمامی مسلمان روی زمین است. او تمامی مردم را متقاعد می‌کند که از او پیروی کنند. راه او به جهنم ختم خواهد شد. یهودیان نیز مانند مسیحیان باور دارند که او روزی ظهور خواهد کرد. در اسلام، ظهور دجال یکی از نشانه‌های قطعی ظهور حضرت قائم (عج) است. حضرت محمد (ص) برای ما نشانه‌هایی از او را بیان کرده است. حضرت محمد (ص) بیان می‌کند که دجال یک‌چشم دارد و چشم دیگرش کور است.

چشم او ثابت نیست و در چیزی مانند آب روان حرکت می‌کند. حضرت محمد (ص) می‌گوید که او پوستی گلگون دارد. طبق روایات، دجال پیشانی برجسته‌ای دارد و گردن او عریض است. او دارای قدی کوتاه است و در پشتش قوز دارد. بااین‌حال بسیار نیرومند است. او می‌تواند راه برود ولی راه رفتن او به‌مانند افراد عادی نیست. او موهایی دارد که به‌مانند مار از روی شانه‌هایش آویزان است. او توانایی بچه‌دار شدن را ندارد و عقیم است. طبق روایات دجال یک زن نیست بلکه مرد است. حضرت محمد (ص) می‌فرمایند که در بین ابروان او و پیشانی‌اش کلمه کافر نوشته‌شده است.

مسلمانان به‌راحتی کلمه کافر را درروی پیشانی او مشاهده می‌کنند، درصورتی‌که سایر مردم آن را نمی‌بینند. در آخر باید ذکر کنیم که فتنه دجال، بزرگ‌ترین فتنه بر روی کره زمین خواهد بود.

بدون نظر

ارسال یک نظر

10 + 5 =