پرچم ایالات متحده آمریکا در طول زمان

پرچم ایالات متحده آمریکا در طول زمان

5690
0
اشتراک‌گذاری

در ابتدا پرچم کشور آمریکا سیزده ستاره داشت و اکنون در پرچم این کشور پنجاه ستاره وجود دارد. در اصل کشور آمریکا در طول تاریخ خود پرچم‌های متفاوتی را داشته است.

اولین پرچم آمریکا سیزده خط داشت. این خط‌ها به رنگ سفید و قرمز بودند. همچنین عدد سیزده بیانگر سیزده مستعمره انگلستان در آمریکا بود. در آن زمان آمریکا مستعمره انگلستان بود.

در سال ۱۷۷۶ میلادی پرچم بریتانیا به گوشه پرچم آمریکا اضافه شد. سال بعد و با استقلال آمریکا جای پرچم بریتانیا را سیزده ستاره گرفت که همان نماد سیزده ایالت آمریکا بود. دومین پرچم آمریکا را فردی به نام بتسی راس در چهاردهم ماه ژوئن سال ۱۷۷۷ طراحی کرد. کنگره آمریکا نیز این پرچم را به‌عنوان پرچم اصلی آمریکا اعلام کرد و از آن روز به بعد، مردم آمریکا این روز را به‌عنوان روز پرچم جشن می‌گیرند.

پرچم اول آمریکا
پرچم دوم آمریکا
پرچم سوم آمریکا
پرچم چهارم آمریکا

شهروندان آمریکا و قوای نظامی تا سال ۱۷۹۴ با این پرچم جنگیدند و زندگی کردند. از آن سال به بعد دو ایالات دیگر به کشور آمریکا اضافه شد. در پرچم کشور آمریکا نیز پانزده ستاره به گوشه چپ آن اضافه شد و تعداد نوارهای پرچم نیز به پانزده افزایش یافت. پرچم سوم نیز تا سال ۱۸۱۲ پرچم رسمی کشور آمریکا بود. تعداد ایالت‌های آمریکا تا سال ۱۹۵۹ میلادی به پنجاه ایالت افزایش پیدا کرد. هاوایی پنجاهمین ایالت آمریکا شد. مردم آمریکا و کنگره تصمیم گرفتند که پرچم این کشور را عوض کنند و اکنون پرچم کشور آمریکا پنجاه ستاره دارد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

5 × سه =