جنگاوران بی‌باک: شوالیه‌ها در قرون‌وسطی

جنگاوران بی‌باک: شوالیه‌ها در قرون‌وسطی

2345
0
اشتراک‌گذاری

شوالیه‌ها در قرون‌وسطی جنگجویان عالی‌رتبه‌ای بودند که معمولاً در خانواده‌های اصیل به دنیا می‌آمدند و توسط فرمانروایان تربیت‌شده و به آن‌ها خدمت می‌کردند. در ابتدا شوالیه‌ها سربازان پیاده‌نظام بودند ولی از سال ۸۰۰ میلادی به بعد کم‌کم نقش آن‌ها در سپاه پادشاهان تغییر کرد.

پادشاهان و فرمانروایان در مراسم خاصی و با ضربه زدن به شانه‌های شوالیه‌ها، آن‌ها را شوالیه می‌خواندند. به شوالیه‌ها معمولاً یک شمشیر، مقادیری پول و یک قطعه زمین داده می‌شد. معمولاً شوالیه‌ها در سن ۲۱ سالگی به این مقام می‌رسیدند. شوالیه‌ها در نبردها و جنگ‌ها به سربازان سبک معروف بودند. در موارد غیرجنگی، آن‌ها بیشتر مأموران حکومتی برای اجرای قانون لردها بودند.

شوالیه‌ها بر اسب‌هایی که به اسب‌های جنگی معروف بودند، سوار می‌شدند. این‌گونه از اسب‌ها بسیار گران‌قیمت بودند و تنها افراد ثروتمند می‌توانستند این‌گونه اسب‌ها را بخرند. این اسب‌ها باید تحمل شمشیرهای بزرگ و سپرهای سنگین شوالیه‌ها را داشته باشند. شوالیه‌ها معمولاً در زمان‌های غیرجنگی لباس‌های فاخری بر تن می‌کردند اما در زمان‌های جنگ، یک سپر، شمشیر، کلاه‌خود و یک زره محکم جز لاینفک وسایل شوالیه‌ها بود. برخی از شوالیه‌ها به همراه خود گرز و یا چکش نیز داشتند.

هر شوالیه برای خودش پرچم مخصوصی را داشت و دشمنان و سربازان او را به همان پرچم می‌شناختند. معمولاً نقش‌های روی پرچم، بر روی زره شوالیه و سایر وسایل او حک می‌شد.

مجموعه‌ی قوانین و آداب رفتاری شوالیه‌ها در کتابی به نام سلحشوری آمده است. این کلمه ریشه‌ای فرانسوی دارد زیرا در فرانسه به شوالیه‌ها، سلحشور گفته می‌شد. شوالیه‌ها استادان اسب‌سواری در زمان خود بودند. شوالیه‌ها بر این موارد اخلاقی تأکید فراوانی داشتند: بخشش، فروتنی، شرافت، فداکاری، ایمان، شجاعت و احترام فراوان به بانوان و دوشیزگان.

در قرون‌وسطی، شوالیه‌ها از ابزارهای مختلفی برای نشان دادن خودشان استفاده می‌کردند. در جامعه‌ای که اکثر مردم خواندن و نوشتن بلد نبودند، تصویر برای شوالیه‌ها بسیار مهم بود. معمولاً در لباس‌های شوالیه‌ها از رنگ‌های آبی، سبز و زرد و گاهی هم قرمز استفاده می‌شد. شوالیه‌ها از حیواناتی مانند شیر، ببر، خرس، عقاب، گراز و اژدها بر روی لباس‌هایشان استفاده می‌کردند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

5 × چهار =