ورزش‌هایی که دیگر در بازی‌های المپیک وجود ندارند

ورزش‌هایی که دیگر در بازی‌های المپیک وجود ندارند

662
0
اشتراک‌گذاری

بازی‌های المپیک آن‌هم به شکل امروزی در سال ۱۸۹۶ و در شهر آتن شروع شد. از آن زمان تاکنون به‌جز در برخی از جنگ‌ها، این بازی‌ها هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود. اما بازی‌های المپیک تغییرات زیادی در طی ۱۲۰ سال داشته است. در این مقاله‌ی کوتاه از شگفتی‌های تاریخ شمارا با برخی از بازی‌های منسوخ‌شده المپیک آشنا می‌کنیم. با ما همراه باشید.

طناب‌کشی:

امروزه طناب‌کشی جزء بازی‌هایی است که در بین دانش آموزان و خانواده‌ها انجام می‌شود ولی این بازی روزی جزء بازی‌های المپیک بوده است. این بازی بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دربازی‌های المپیک قرار داشت. در هر تیم هشت طناب کش وجود داشت و مدت‌زمان بازی نیز پنج دقیقه بود.

رقص زورخانه‌ای:

این بازی در المپیک ۱۹۰۴ سن لوییز به رقابت‌های المپیک اضافه شد. در این بازی شما با حرکات موزون و ترکیب آن با ژیمناستیک به تکان دادن چوب‌ها در کنار بدن خود می‌پرداختید.

شنای صد متر ملوانان:

این بازی بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۲ دربازی‌های المپیک انجام می‌شد. این باری مخصوص ملوانان و افسران نیروی دریایی ارتش بود که با یکدیگر به رقابت می‌پرداختند. از المپیک بارسلون این ورزش از رقابت‌های المپیک حذف شد.

پرش از روی موانع آبی:

این بازی در سال ۱۹۰۰ در رقابت‌های المپیک گنجانده شد. در این بازی رقابت کنندگان از روی موانعی می‌پریدند که شامل قایق‌هایی بودند و یا از سایر موانعی بالا می‌رفتند.

پرش از روی اسب:

این بازی در المپیک سال ۱۹۲۰ میلادی گنجانده‌شده بود. در این بازی رقابت کنندگان بر روی اسب‌ها به اجرای حرکات ژیمناستیک می‌پرداختند و از روی اسبی به روی اسب دیگری می‌پریدند.

وزنه‌برداری با یک دست:

از سال ۱۸۹۶ میلادی، این بازی‌ها به رقابت‌های المپیک اضافه شد. در این بازی‌ها ورزشکاران موظف بودند با یک دست وزنه‌های سنگین را به بالای سر خود ببرند. این بازی از المپیک سال ۱۹۰۶ میلادی ب بعد حذف شد.

بدون نظر

ارسال یک نظر

19 + 20 =