ادوارد معترف، حقایقی درباره زندگی و سلطنتش

ادوارد معترف، حقایقی درباره زندگی و سلطنتش

985
0
اشتراک‌گذاری

ادوارد معترف بین سال‌های ۱۰۰۲ الی ۱۰۰۵ میلادی در منطقه آکسفورد شایر انگلستان به دنیا آمد. پدر او اثلرد بدسگال و مادرش امای نورماندی بود. بعد از مرگ برادر ادوارد، ادموند و اعدام برادر ناتنی‌اش ادوین در سال ۱۰۱۷، ادوارد ادعای تاج‌وتخت و رهبری انگلستان را کرد.

مادر ادوارد تصمیم گرفت از فرزندش حمایت نکند. او با پادشاه نات، شاه وایکینگ‌ها ازدواج کرد. حاصل ازدواج او دو فرزندی به نام هاردیکانوت بود. ادوارد معترف بیست سال از عمرش را در نورماندی و در تبعید بود. شوهر مادرش در سال ۱۰۳۵ از دنیا رفت. پسر دوم مادر ادوارد ادعای پادشاهی انگلستان و دانمارک را کرد. او برادر کوچکش را به‌عنوان والی به انگلستان فرستاد.

در همین بین ادوارد معترف و برادرش از تبعید گریختند و در سال ۱۰۳۶ به انگلستان برگشتند. ادوارد معترف توسط فردی به نام گادوین دستگیر شد و توسط هارولد، والی آن زمان انگلستان کور شد و بعدها براثر جراحات شدید از دنیا رفت. ادوارد معترف تصمیم گرفت به نبرد برادر ناتنی‌اش برود و جنگی را در شمال انگلستان آغاز کرد. او سپس به نورماندی برگشت.

هارولد در سال ۱۰۳۷ پادشاه انگلستان شد ولی عمرش زیاد نبود و سه سال بعد درگذشت و برادر کوچک به سلطنت رسید. هاردیکانوت، ادوارد را به انگلستان دعوت کرد. او به‌مانند برادرش خون‌ریز نبود، زیرا او و ادوارد مادر یکسانی داشتند. هاردیکانوت سال بعد از دنیا رفت و ادوارد پادشاه انگلستان شد. او در کلیسای وینچستر انگلستان تاج‌گذاری کرد.

او با اقوام انگلستان متحد شد و روزبه‌روز به تقویت سلطنتش پرداخت. وی در سال ۲۰۴۱ با دختر ادوینسون ازدواج کرد. ادوارد، مناطقی از سلطنتش را به برادران و متحدانش واگذار کرد. گفته می‌شود که او در تاریخ چهارم یا پنجم ماه جولای ۱۰۶۶ از دنیا رفت. جسد ادوارد در کلیسای وینچستر به خاک سپرده شد. او دوست داشت که بعد از مرگش ویلیام که به فاتح معروف بود بر تاج‌وتخت بریتانیا تکیه بزند. وی در شکار بسیار معروف و ماهر بود.ادوارد در زندگی بسیار پرهیزگار بود و به همین دلیل لقب معترف را به او داده‌اند.

بدون نظر

ارسال یک نظر

4 × سه =