یک جمجمه ۱۳ میلیون ساله راز خلقت انسان را پاسخ می‌دهد

یک جمجمه ۱۳ میلیون ساله راز خلقت انسان را پاسخ می‌دهد

1787
0
اشتراک‌گذاری

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید، یکی از قدیمی‌ترین و باارزش‌ترین کشفیات بشر است. این اسکلت جواب بسیاری از سؤالات بشر است و نشان می‌دهد که گونه ما انسان‌ها چگونه به وجود آمده‌ایم.

گروهی از متخصصان باستان‌شناسی اخیراً اسکلتی را به قدمت ۱۳ میلیون سال در کشور کنیا کشف کرده‌اند. کشفیات جدید به دانشمندان کمک می‌کند تا رابطه‌ای جدید بین گونه‌ی انسان‌ها، بوزینه‌ها و میمون‌ها پیدا کنند. دانشمندان امیدوارند تا بتوانند با استفاده از این جمجمه بفهمند که انسان‌ها چگونه از نسل بوزینه‌ها به وجود آمدند.

گفته می‌شد که جمجمه کشف‌شده مربوط به یک نوزاد چهارماهه است. حدود سیزده میلیون سال پیش، بوزینه‌ها و میمون‌ها نژاد خودشان را در اوراسیا گسترش می‌دادند.

حدود ۵ تا ۲۵ میلیون سال پیش آغاز دوران میوسن بود. دانشمندان بر این باوراند که در این دوران حدود ۴۰ نوع ازنخستیان زندگی می‌کردند. نخستیان موجوداتی بودند که بین انسان‌ها و میمون‌ها تقسیم می‌شوند و نه می‌توان به آن‌ها انسان گفت و نه میمون. جمجمه فوق مربوط به‌گونه‌ای از نژاد انسان‌هاست که به آلیسی معروف است.

طبق آزمایش‌هایی که دانشمندان بر روی این اسکلت انجام داده‌اند، مشخص‌شده است که حالت گوش این موجود به انسان‌ها شبیه‌تر است تا میمون‌ها. نوع خاصی از شامپانزه‌ها به نام گیبون‌ها نیز ساختاری به‌مانند اسکلت کشف‌شده دارند. اسکلت کشف‌شده یکی از کامل‌ترین منابع برای مطالعه‌ی ریشه‌های خلقت انسان به شمار می‌رود. محققان باور دارند که سالم ماندن اسکلت مدیون نشستن غبارهای آتش‌فشانی بر روی آن است. نظر شما راجع به خلقت چیست؟ فکر می‌کنید انسان‌ها چگونه به وجود آمده‌اند؟

بدون نظر

ارسال یک نظر

سه × دو =